FOTO: V derby rozhodol jediný gól Hendersona

09.01.2017

Hokejisti HK Poprad zvíťazili v súboji 37. kola Tipsport ligy na ľade HC Košice futbalovým výsledkom 1:0. O jediný gól stretnutia sa postaral Kevin Henderson, z vychytanej nuly sa tešil brankár Martin Šúrek. 

Piatemu východniarskemu derby v sezóne predchádzala milá udalosť, keď prezident HC Košice Juraj Mondík ocenil útočníka Petra Bartoša pri príležitosti jeho tisíceho zápasu v najvyššej slovenskej súťaži.


Tipsport liga, 37. kolo:
HC Košice - HK Poprad 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Gól: 32. Henderson (Bondra, Zagrapan). Rozhodovali: J. Konc, Müllner - Gajan, Smrek, vylúčení: 3:3 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 2629 divákov.

HC Košice: Kopřiva - Dudáš, Deyl, Šmach, Vašíček, Šedivý, Koch, Jankovič - Bicek, Suja, Jenčík - Hričina, Boltun, Nagy - Klíma, Bartoš, Milý - Novotný, Šoltés, Varga

HK Poprad: Šúrek - Fabian, Guliajev, Suchý, Dinda, Krempaský, Ježek, Krmenčík - Bondra, Zagrapan, Henderson - Kroták, Troliga, Matúš Paločko - Hvila, Lichanec, Vorobjev - Svitana, Mlynarovič, Štrauch


Rostislav Čada, tréner HC Košice: "V úvode zápasu nám chýbal pohyb a strácali sme veľa pukov. V tejto časti hry nás podržal brankár Kopřiva. Zvýšili sme úsilie a pridali sme aj bojovnosť, ale v ďalšom priebehu stretnutia sme sa napriek tomu nedokázali presadiť proti organizovanej obrannej hre."

Marcel Ozimák, tréner HK Poprad: "Už v Nitre sme odohrali dobrý zápas a v predvedenom výkone sme chceli pokračovať. Zároveň sme chceli pridať viac disciplinovanosti. To sa nám dnes podarilo. Až do konca zápasu sme boli trpezliví, čo sa nám vyplatilo. Dali sme jeden gól, hoci sme ich mohli dať aj viac. Košičania od druhej tretiny pridali, pribudlo aj ich šancí, no ich strely boli skôr z menej nebezpečných situácií. Chlapcom patrí vďaka za víťazstvo a predvedený výkon. Pre nás sú tieto body zlaté, pretože vidíme, aká je situácia v tabuľke. Je to pre nás akoby sme získali šesť bodov."

Pozrite si fotogalériu TV KOŠICEFacebookloginGooglelogin