81 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Nemocnica mení staré výťahy za nové

TELEVÍZIA KOŠICE, 06.03.2016 23:47 | Spravodajstvo
V budovách UNLP v Košiciach pokračujú rekonštrukčné práce. Zmeny by sa mali dotknúť aj výťahov. Aktuálne nemocnica vymieňa výťah "F" v lôžkovom monobloku na Tr.SNP, za takmer 195-tisíc,-Eur. Čoskoro budú meniť aj výťahy v areáli „Starej“ nemocnice.

„Nemocnica už prostredníctvom elektronického kontraktačného systému vybrala firmu, ktorá v krátkom čase začne s výmenou 4 výťahov v chirurgickom monobloku na Rastislavovej. Ide o dva nákladné výťahy s nosnosťou 1600 kg a dva výťahy s nosnosťou 630 kg. Aj v XVIII. pavilóne sa bude meniť malý stravný výťah s nosnosťou 100 kg,“ dozvedeli sme sa od hovorkyne nemocnice, Ladislavy Šustovej.

Výmena týchto starých výťahov za nové bude stáť okolo 230-tisíc Eur. Na Rastislavovej je celkovo 29 výťahov s rokom výroby od 1963 až 1991. O čosi novšie sú výťahy v takzvanej „Novej“ nemocnici, 47 kusov má vek od 10 až po 43 rokov. Desať trojročných výťahov má zas nemocnica v budove Urgentného príjmu. Nielen staršie výťahy ale začínali byť problémové už pred nejakým časom: „Dva výťahy zo zrekonštruovaných výťahov boli dlhodobo odstavené, ďalšie vykazovali poruchy, resp. najviac nevyhovovali súčasným požiadavkám z hľadiska spoľahlivosti, ako aj prepravnej kapacity.“

Nemocnica teda postupne pripravuje aj výmenu ďalších výťahov.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
212
videní
03:10
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
254
videní
02:28
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1813
videní
02:28


Facebook loginGoogle login