K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Pri krytej plavárni pribudne nová cesta aj parkovisko

TELEVÍZIA KOŠICE, 15.03.2016 15:44 | Spravodajstvo
Po troch mesiacoch sa košickí poslanci na pondelkovom mestskom zastupiteľstve vrátili aj k téme prenájmu pozemkov pri krytej plavárni. Investor Tibor Szekeres v jej blízkosti stavia bytové domy, pozemky potreboval na vybudovanie príjazdovej cesty k novo pripravovanej ulici:

"Táto komunikácia bude slúžiť na prístup na pozemky na Bajzovej 2 až 4, ako aj pre budúcich obyvateľov bytového domu pri plavárni a chystaného Corner House. Vznikne aj 12 parkovacích miest určených pre verejnosť, napríklad aj návštevníkov plavárne. Po vybudovaní tejto komunikácie tá prejde bezodplatne na mesto a nájom sa skončí."

Slepú ulicu vybuduje Szekeres na vlastné náklady, celý projekt vrátane bytových domov vychádza na cca dva milióny eur:
"Práce začneme hneď ako dostaneme nájomnú zmluvu, musíme požiadať o vydanie stavebného povolenia, cestu vybudujeme v čo najkratšom čase. Ráta sa tam zo zeleným pásom, ide o to oddelenie od plavárne. Pri plote vysadíme zeleň, aby sme aspoň trochu kompenzovali tú stratu, ktorá tam vznikne," dodal Szekeres.

Investor sa pred mestskými poslancami obhajoval aj tým, že dočasnú prístupovú cestu k pozemkom mali prenajatú už od 90-tych rokov. Na zastupiteľstve ho podporila aj hlavná architektka mesta Petronela Királyová. Cesta by mohla byť skolaudovaná už do leta, obytný dom počas letných mesiacov. Druhá bytová novostavba by podľa plánov mala byť hotová do leta 2017.
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

Váš tip
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
134
videní
00:30
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
260
videní
00:22
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
165
videní
00:39
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
16148
videní
09:30


Facebook loginGoogle login