106 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Písomné maturity sa skončili

TELEVÍZIA KOŠICE, 18.03.2016 19:38 | Spravodajstvo
Počas tohoto týždňa prebiehali na stredných školách písomné maturity. Utorok patril slovenčine, streda cudzím jazykom a štvrtok matematike. Na košickom gymnáziu Park mládeže prebiehali maturity trochu inak, než na klasických školách. Môže za to ich bilingválne zameranie.

"U nás maturovalo 138 žiakov zo slovenského jazyka, tým, že máme bilingválne štúdium, tak bilingválni študenti maturujú v dvoch etapách. Prvá etapa je 4.ročník, kde maturujú len zo slovenského jazyka, druhá etapa je piaty ročník, kde maturujú z ďalších dvoch predmetov, z toho spravidla jeden je v španielčine,“ informovala nás riaditeľka školy, Alena Bobáková.

Študenti klasického štúdia potom maturujú tradične v máji ústnou skúškou. Písomné maturity sa ale mnohým žiakom pozdávali viac, obzvlášť úloha zo slovenčiny. Rovnako tak sa im vlaňajšie skúšky dospelosti zdali menej náročné.

Ako úspešne maturanti zložili prvú časť maturity, sa dozvedia 4. mája, kedy Národný ústav certifikovaných meraní vzdelávania školám sprístupní oficiálne výsledky v elektronickej forme pre stiahnutie do školských informačných systémov.

Koncom mája štartujú ústne maturity. Riaditeľka gymnázia Park mládeže, Alena Bobáková: "Ústne maturitné skúšky nás čakajú od 23.mája, maturujeme celý týždeň. Bilingválni študenti ale maturujú nie pred tou 3-člennou komisiou, ale maturujú podľa medzinárodnej zmluvy. Ako kontrola k ním príde napríklad inšpektor z Madridu z ministerstva školstva, zamestnanec španielskeho veľvyslanectva, máme dvoch predsedov, jeden je slovenský, druhý španielsky,“ dodala riaditeľka.

Maturitná komisia na tejto škole tak bude mať okolo 11 členov. Týždeň písomných maturít uzavreli študenti zo škôl národnostných menšín v piatok (18.3.2016), čakal ich test a slohová práca z maďarčiny, či ukrajinčiny.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

Bez komentára
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
4564
videní
02:59
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
2266
videní
03:17
Váš tip
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
227
videní
00:42
Váš tip
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
515
videní
00:18


Facebook loginGoogle login