263 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:
Náš tip

Po rokoch vybudujú cestu medzi Perešom a Lorinčíkom

TELEVÍZIA KOŠICE, 22.03.2016 15:39 | Spravodajstvo
Podľa starostu MČ Košice - Pereš Jozefa Karabina boli plány na výstavbu prepájacej komunikácie známe ešte pred rokom 2006, no úrady neboli dostatočne razantné. Teraz sa na časť cesty poskladajú všetci Košičania.

Obytnú časť Vyšný Lorinčík nespája s Lorinčíkom riadna cesta. Obyvatelia tejto lokality tak musia úradné veci riešiť síce v Lorinčíku, no jazdiť cez Pereš. Zmena by mala nastať – paradoxne - vďaka inému developerskému projektu – Lorinčík Háje. Investor tam spoločne s mestom postaví riadnu komunikáciu. Starosta Pereša Jozef Karabin poukazuje na to, že projekt prepojovacej cesty bol známy už pred rokom 2006 a "prepájacia komunikácia mala byť postavená ešte pred akoukoľvek výstavbou obytného súboru. Zatiaľ tu stojí iba stavenisko pripomínajúce cestu, no komunikácia tu mala byť už minimálne v roku 2008 - vtedy, keď sa začala stavať lokalita Vyšný Lorinčík." To sa ale nestalo, podľa starostu aj vinou vágnosti vtedajších úradníkov.

Cestu by predtým zaplatil súkromník, teraz sa na jej výstavbe bude s iným súkromníkom podieľať aj mesto a bude nás to stáť 300-tisíc eur. "Miesto napájania bude otočka na Bystrickej ulici v MČ Pereš. Podľa posledných informácií má časť od otočky vystavať investor (CERE Invest Lorinčík) na svoje náklady. Mesto Košice má stavať časť prepájacej cesty od Lorinčíka po lokalitu Lorinčík-Háje," doplnil J. Karabin.

340-metrová cesta mala pôvodných zmlúv holandského investora s mestom stáť už od konca roka 2014, aktuálne je však do zeme vyhĺbený iba koridor, v ktorom prepájaciu komunikáciu postavia.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1230
videní
02:30
Váš tip
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
134
videní
00:30
Váš tip
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
4597
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
3043
videní
01:16


Facebook loginGoogle login