K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Ľady sa pohli, kompetentní riešia dopravu na moste VSS

TELEVÍZIA KOŠICE, 23.03.2016 13:38 | Spravodajstvo
Národná diaľničná spoločnosť (NDS) nám potvrdila, že sa zaoberá aktualizáciou dopravného značenia na moste, ktorý spravuje.

Košický most VSS, ako súčasť rýchlostnej cesty, je jedným z kritických bodov premávky v meste. Každá, i menej vážna nehoda spravidla znamená obrovské zdržanie pre autá z viacerých smerov. Úzka štvorprúdovka bez fyzickej bariéry v strede je nebezpečná aj preto, že po nej jazdia aj kamióny. Opätovne sme sa obrátili na správcu cesty, ktorým je Národná diaľničná spoločnosť s otázkou, či stále neplánuje zvýšiť bezpečnosť, napríklad osadením oddeľovačov jazdných pruhov a podobne. "Národná diaľničná spoločnosť si dala vypracovať projektovú dokumentáciu aktualizácie dopravných zariadení a dopravného značenia v meste Košice, ktorá sa momentálne spracúva. Zhotoviteľ projektovej dokumentácie navrhne v spomínanej dokumentácii možné riešenia situácie," uviedla hovorkyňa NDS Eva Žgravčáková.

Vhodné alternatívy musí Národná diaľničná spoločnosť spolu s policajtmi i magistrátom posúdiť, respektíve následne uplatniť v praxi. "Záverom procesu bude prijatie riešenia, ktoré sa uplatní v praxi, o ktorom budú médiá aj verejnosť prirodzene včas informovaní," doplnila hovorkyňa.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Aktuálne reportáže

Nové
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
850
videní
04:12
Nové
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
90
videní
01:56
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
739
videní
03:39
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
627
videní
01:02


Facebook loginGoogle login