663 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Ihrisko v "klietke" na Železníkoch vynovia

TELEVÍZIA KOŠICE, 04.04.2016 14:13 | Spravodajstvo
Jedno z posledných ihrísk v mestskej časti Košice - Juh sa dočká obnovy, stáť bude 70-tisíc eur.

Športové ihrisko medzi panelákmi na Užhorodskej ulici sa v najbližších týždňoch dočká rekonštrukcie. Tú sme avizovali ešte koncom uplynulého roka. Minulý týždeň mestská časť podpísala zmluvu so stavebníkom, ktorý ihrisko zmodernizuje. "Rekonštrukcia je potrebná, pretože toto ihrisko bolo postavené už pred viac ako dvadsiatimi rokmi a je značne opotrebované. A toto ihrisko je jedno z posledných v našej mestskej časti, ktoré ešte neboli zmodernizované," ozrejmil dôvod investície starosta MČ Košice - Juh Jaroslav Hlinka.

V rámci rekonštrukcie kompletne vymenia povrch ihriska na bezpečnejší a mäkší tartan, výmeny sa takisto dočká oplotenie. Nad jeho úrovňou budú siete na zachytávanie lôpt. Ihrisko bude slúžiť na futbal, hádzanú, volejbal, tenis, nohejbal a basketbal. Do súťaže sa prihlásili tri firmy, paradoxne, vyhrala tá s najvyššou cenovou ponukou. Ihrisko teda zrekonštruuje bratislavská spoločnosť M.CUP. "Táto spoločnosť dokázala ako jediná predložiť požadované materiály, ostatní záujemcovia nám predložili napríklad povrch, ktorý ale nezodpovedal požadovanej technickej norme," konštatoval na margo výsledku obchodnej súťaže J. Hlinka.

Mestská časť získala z úradu vlády grant 40-tisíc eur, vyše 30-tisíc doplatí miestny úrad z rozpočtu. Ihrisko by podľa odhadu starostu mohlo byť uvedené do používania do konca mája.
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Aktuálne reportáže

Nové
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
852
videní
04:12
Nové
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
90
videní
01:56
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
739
videní
03:39
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
629
videní
01:02


Facebook loginGoogle login