692 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Starosta MČ Košice - Staré mesto má dvoch zástupcov

TELEVÍZIA KOŠICE, 04.04.2016 16:08 | Spravodajstvo
Michal Djordjevič (nezávislý) sa v piatok 1.4. oficiálne stal druhým zástupcom starostu mestskej časti Košice - Staré mesto. Bez nároku na mzdu.

Starosta mestskej časti Košice - Staré mesto Ľubomír Grega má od začiatku apríla dvoch zástupcov. K Rastislavovi Trnkovi (Sieť) pribudol miestny poslanec Michal Djordjevič. Zodpovedný bude za činnosť aktivačných pracovníkov a riešenia podnetov poslancov i občanov. A to zatiaľ skúšobne, na tri mesiace, bez nároku na mzdu, teda iba za poslaneckú odmenu. "V minulosti som chod mestskej časti dosť kritizoval s ohľadom na nesystematickú prácu a slabé výsledky v starostlivosti o čistotu prostredia. Dostal som ponuku ujať sa tejto funkcie, ak viem ponúknuť lepšie riešenia. Osem rokov som domovým dôverníkom, takže dobre viem, že ľudí nezaujíma, kto má na starosti poriadok - či je to Kosit, Správa mestskej zelene alebo verejnoprospešní pracovníci. Prvoradé pre občanov je to, aby poriadok v mestskej časti bol," povedal pre TV KOŠICE Michal Djordjevič.

Djordjevič len nedávno inicioval návrh na zníženie platu starostovi Ľubomírovi Gregovi, ktorú poslanci Starého mesta schválili. Niekoľko týždňov potom ho starosta vymenoval za svojho zástupcu. V politickom svete, prinajmenšom, záhadný vývoj udalostí. "My sme si už vzťahy vyčisitili, párkrát sme sa stretli a porozprávali, v poslednej dobe už medzi nami trenice neboli. Starosta v podstate do istej miery uznal, že by bolo neštandardné navyšovať plat zástupcu, ktorý už funguje na plný úväzok," povedal na margo vzájomných vzťahov Djordjevič s konštatovaním, že už sú v poriadku.

Po istom časovom úseku mestská časť Djordjevičovu činnosť prehodnotí. Do úvahy prichádza aj riadne platové ohodnotenie.
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

Váš tip
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
426
videní
Váš tip
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
528
videní
00:18
3898
videní
02:22
Váš tip
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
505
videní


Facebook loginGoogle login