712 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Začali prípravy na prekonanie rekordu

TELEVÍZIA KOŠICE, 22.04.2016 08:14 | Spravodajstvo
Včera v Košiciach oficiálne odštartovali prípravy na Cassovia Folk Fest, vrátane nácviku karičky.

Karičku už tradične tancujú priamo v centre Košíc a aj tento rok sa budú snažiť prekonať rekord v počte účastníkov. "Prvýkrát tancovalo vo vyše sto kolesách 965 ľudí. Teraz sa budeme snažiť prekonať rekord a budeme tancovať karičku zo Šariša. Poskladali sme ju tak, aby tanec zvládli laici, ale aby si zgustli aj tanečníci," načrtol pre TV Košice šéf FS Železiar a organizátor Vesele Karičky 2016 Vlado Urban.

Do nácviku karičky sa prihlásili umelecké školy z Košíc, ale aj Michaloviec, Dobšinej či Gelnice, ale tiež stredné školy a rôzne komunity. Do folkóru je zaľúbená aj 15-ročná Lucia Kmecová zo Stropkova: "Som z východu, takže folkór mám veľmi rada, ľudovky tancujem už osem rokov a bola by som rada, keby sa tomuto venovali aj moji rovesníci. Vybláznim sa v tom a veľmi ma to baví, nevedela by som si bez folklóru predstaviť ani jeden deň."

Tancovanie karičky rozbehli v uliciach Košíc v roku 2013, keď sme boli Európskym hlavným mestom kultúry. V tomto roku budú karičku tancovať 23. júna o 17:00.
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

Váš tip
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
194
videní
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1692
videní
01:55
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
2987
videní
05:05
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
814
videní
02:24


Facebook loginGoogle login