K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:
Náš tip

Petícia za 70-tku na moste VSS

TELEVÍZIA KOŠICE, 27.04.2016 11:24 | Spravodajstvo
Achillova päta v doprave v Košiciach v pondelok opäť ukázala svoju silu. Menšia dopravná nehoda paralyzovala všetky hlavné dopravné tepny v meste, dopravné napojenia jednotlivých MČ na centrum Košíc a na obchvate Južné nábrežie – Nižné Kapustníky – VSS – Alejová spôsobila zápchy s viac ako hodinovým zdržaním. 

Pohár trpezlivosti zdá sa pretiekol a včera vznikla "Petícia za riešenie situácie na moste VSS a Slaneckej ceste". Je pod ňou podpísaná zatiaľ stovka Košičanov. 

Organizátori - Mgr. Roman Szilágyi a JUDr. Roman Frnčo - petíciou vyzývajú Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR a ďalšie dotknuté orgány štátnej správy, aby bezodkladne a komplexne riešili nebezpečnú situáciu. 

Predmetom petície je celkovo 6 bodov, najzásadnejším je zníženie rýchlosti v danom úseku obchvatu na 70 km/h a zákaz jazdy nákladnej dopravy v ľavom jazdnom pruhu. Petícia zároveň vyzýva úrady na vypracovanie štúdie o možnostiach rozšírenia mosta VSS a rýchlejšie riešenie rozšírenia Slaneckej cesty na plnohodnotnú štvorprúdovú cestu

Ako a kedy sa situácia začne riešiť, ukáže čas. Zatiaľ stále platí vyjadrenie NDS, ktoré sme získali z Národnej diaľničnej spoločnosti pred viac ako mesiacom: "Národná diaľničná spoločnosť si dala vypracovať projektovú dokumentáciu aktualizácie dopravných zariadení a dopravného značenia v meste Košice, ktorá sa momentálne spracúva. Zhotoviteľ projektovej dokumentácie navrhne v spomínanej dokumentácii možné riešenia situácie". 

Petícia za riešenie situácie na moste VSS a Slaneckej ceste.
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 1

Abov news

Abov news29.04.2016 07:41:37

Riešením by bol len obchvat :-) ale na to nie su peniaze a tak skoro nebudú . Zníženie rýchlosti či iné obmedzenia sú len naoko a nič neriešia . Je to daň za súčasnú stále hustejšiu dopravu . Pamätám si keď na zápchy som sa pozeral len v televízii :-) no už zopár rokov sú našou dennou súčasťou aj tu .

Podobné reportáže

 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1832
videní
02:57
Váš tip
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
556
videní
Váš tipBez komentára
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
5170
videní
01:40
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
4562
videní
02:41


Facebook loginGoogle login