602 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Záujem o škôlky prevyšuje kapacity

TELEVÍZIA KOŠICE, 05.05.2016 12:31 | Spravodajstvo
Možno ste sa aj vy stretli s problémom pri zápise vášho dieťaťa do materskej školy. Tie sú preplnené a často sa stáva, že dieťa musí s nástupom rok počkať. Problém poznajú aj Košičania, ktorí nám potvrdili, že pri zápise mali značné problémy.

Bežne sa prihlášky podávajú v priebehu marca. Tento rok je tento termín vzhľadom na novelu školského zákona posunutý v závislosti od mesta a zariadenia. Výnimočne je možné prijať aj dieťa od dvoch rokov v závislosti od podmienok v materskej škole, prednosť ale majú deti staršie ako päť rokov a tie, ktoré majú odloženú školskú dochádzku. Vaše bydlisko pritom na zvolenú škôlku dopad nemá a tak si ju môžete vybrať MŠ aj v inej časti mesta.

Problémy pri zápise ale takmer vo všetkých mestských častiach riešia Košičania už niekoľko rokov. Hovorkyňa mesta Linda Šnajdárová dodala, že počet detí v materských školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta je za posledné tri roky približne rovnaký. Na začiatku prebiehajúceho školského roka v nich bolo spolu 5352 detí.

Oslovili sme niekoľko materských škôl, v súvislosti s prebiehajúcim zápisom a aj tie nám potvrdili, že majú kapacitné stavy úplne plné. Ak sa Vám dieťa nepodarí dostať do MŠ spadajúcej pod mesto, je tu už len možnosť súkromných a cirkevných materských škôl.
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
442
videní
02:34


Facebook loginGoogle login