K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

RegioJet zmení cestovný poriadok

TELEVÍZIA KOŠICE, 11.05.2016 14:45 | Spravodajstvo
Z Košíc sa už do Považskej Bystrice vlakom spoločnosti RegioJet nedostaneme. Dva spoje nebudú zastavovať ani v Štrbe. Na trase Košice-Bratislava a Bratislava-Košice dochádza totiž v júni k zmenám v cestovnom poriadku.  

"Sú to zmeny, ktoré súvisia s rekonštrukciou železničnej trate na trase medzi Bratislavou a Košicami. Práve s ohľadom na tieto práce RegioJet už nebude zastavovať v zastávke Považská Bystrica a u dvoch vlakov ruší zastavovanie v stanici Štrba," informoval nás hovorca spoločnosti RegioJet, Aleš Ondrůj.

V Považskej Bystrici nebudú zastavovať žlté expresy od 12.júna, a od 1.júla bude na stanici zrušené predajné miesto. V stanici Štrba nebudú od 12. 6. zastavovať spoje RJ 401 a RJ 404.

"Čo sa týka stanice Štrba, tam stále budú zastavovať jednak spoje, ktoré idú v smere z Prahy a do Prahy, budú tam tiež zastavovať štyri spoje medzi Košicami a Bratislavou."

RegioJet hľadal pri rozhodovaní, ktoré stanice zrušiť, menej vyťažené miesta: "Prezreli sme si štatistiky cestujúcich a tieto dve stanice sú zastávky, ktoré využíva veľmi málo cestujúcich vlakov RegioJet, najmä zo smeru z Košíc alebo do Košíc je to naozaj minimum. Snažili sme sa preto, aby sa to nedotklo tých zákazníkov, ktorí jazdia do krajských miest ako je Trenčín, alebo Žilina," dodáva Ondrůj.

Zároveň dochádza súčasne k niekoľkominútovým posunom odchodov a príchodov jednotlivých spojov - napríklad poludňajší expres RJ 404 bude odchádzať z Košíc o osem minút skôr. Vynovený cestovný poriadok je v platnosti do konca tohto roka. V priebehu leta bude spoločnosť predstavovať prípadné novinky pre rok 2017. Zmeny vo vlakovej doprave priniesla aj utorková dohoda medzi RegioJetom a Železničnou spoločnosťou Slovensko.

"Zmena, ktorá je určite pozitívna pre všetkých obyvateľov východného Slovenska, na prípadne oneskorený večerný spoj RegioJet z Bratislavy do Košíc, bude čakať pripájací regionálny expres v smere Michalovce a Humenné."

Ak teda bude posledný večerný vlak spoločnosti RegioJet meškať, regionálny expres ho v Košiciach počká do 10 minút. Pri ojedinelých vyšších meškaniach večerného vlaku budú dispečeri riešiť prestup cestujúcich medzi vlakmi operatívne.
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1262
videní
02:01
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
4165
videní
04:21
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1874
videní
03:08


Facebook loginGoogle login