532 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Čakanie na nové pasy sa predlžuje

TELEVÍZIA KOŠICE, 31.05.2016 09:08 | Spravodajstvo
Začiatok dovolenkovej sezóny je už za dverami a tak sa musíte pripraviť na to, že si na nové doklady počkáte čím ďalej tým dlhšie. Už od marca vybavili na polícii v porovnaní s predchádzajúcimi mesiacmi pozorovateľne viac nových osobných dokladov.

Potvrdila nám to aj hovorkyňa krajského zastupiteľstva policajného zboru v Košiciach, Jana Mésarová. Konkrétne si v apríli pre nové doklady prišlo 9300 ľudí, čo je asi o 1000 kusov viac, ako v marci. Týka sa to nie len pasu, ale aj občianskeho a vodičského preukazu. Keďže školské prázdniny sa ešte iba blížia, množstvo ľudí na úradoch sa bude pravdepodobne zvyšovať. Pokojnejšia situácia by mala opäť nastať až v septembri alebo októbri.

Pri vybavení pasu musí dospelý človek predložiť občiansky preukaz a ak ho nemáte tak rodný list. U osôb mladších ako 15 rokov žiada o doklad jeho zákonný zástupca. Za jeho vydanie zaplatíte od 8 eur u najmladších detí do 33 eur u dospelého občana. Za vybavenie dokladu do 2 pracovných dní ale dospelá osoba zaplatí 99 eur.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

Váš tip
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
442
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
629
videní
04:09
Váš tip
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
515
videní
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
5787
videní
02:15


Facebook loginGoogle login