1140 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Košická paleta predstavila víťazov

TELEVÍZIA KOŠICE, 03.06.2016 07:42 | Kultúra
Milovníci umenia si v týchto dňoch prídu na svoje. Do vrcholnej prehliadky neprofesionálneho výtvarného umenia Košická paleta 2016 sa aj tohto roku zapojili výtvarníci z celého Košického kraja. Tohtoročná výstava ponúka priaznivcom výtvarného umenia a návštevníkom výstavy viac ako sedemdesiat diel od 52 autorov.
Vzhľadom na súťažný charakter výstavy hodnotila 190 prihlásených prác od 93 autorov štvorčlenná odborná porota, zložená z aktívnych výtvarníkov a výtvarných pedagógov.

Predsedníčkou poroty bola Mgr. art. Andrea Čepiššáková, členovia PaedDr. Viliam Potanka, Andy Gore a Mgr. art. Ottó Szabó.
"Veríme, že výstava, ktorá poskytuje priestor na prezentáciu a konfrontáciu tvorby neprofesionálnych výtvarníkov, priláka svojou pestrosťou vysoký počet návštevníkov a prispeje k odhodlaniu tvorivých autorov zapojiť sa do krajskej výstavy Košická paleta aj v budúcnosti," prezradila kurátorka výstavy Helga Tomondyová z Kultúrneho centra Údolia Bodvy a Rudohoria.

Podľa propozícií súťaže sa práce hodnotili podľa vekových skupín autorov. Tou najmladšou boli výtvarníci od 15 do 25 rokov, najpočetnejšie bolo zastúpenie autorov vo vekovej skupine od 25 do 60 rokov, milo však prekvapili aj účastníci v dôchodkovom veku nad 60 rokov. Na výstave sa prezentuje aj najmenej početná avšak svojou tvorbou zaujímavá skupina insitných autorov.

Z výtvarných techník je zastúpená olejomaľba, akryl, akvarel, maľba na hodváb, plastiky z dreva a kameňa, rôzne grafické techniky, medzi iným aj počítačová. Tematicky sú výtvarné diela rôznorodé od krajinomaľby cez portrétnu tvorbu, zátišia až po abstrakciu.

Výstavu si v Slovenskom technickom múzeu môžete pozrieť do 26. júna.
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

Bez komentára
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
529
videní
01:29
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
342
videní
01:33
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
2347
videní
02:03
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
671
videní
02:03


Facebook loginGoogle login