K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:
Vieme prví

Na UVLF machinácie pri verejnom obstarávaní, škoda je 130 000 EUR

TELEVÍZIA KOŠICE, 07.06.2016 14:12 | Spravodajstvo
Jednej z košických univerzít vznikla za uplynulých 5 rokov finančná škoda vo výške 130 tisíc eur.  Podľa našich informácií ide o Univerzitu veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach.

V súvislosti so zločinmi machinácie pri verejnom obstarávaní a verejnej dražbe, ale aj porušovaní povinností pri správe cudzieho majetku, už začal vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície trestné stíhanie. Ako nás informoval  hovorca košických policajtov, Alexander Szabó, skutku sa dopustila osoba zodpovedná za správu majetku jednej z univerzít v metropole východu, ktorá bola poverená práve verejným obstarávaním.

Obvinený s úmyslom zadať zákazky dopredu dojednaným podnikateľom, uzatváral dohody spôsobom, aby sa vyhol verejnému obstarávaniu. V rozpore so zákonom a na úkor iných súťažiacich, s nimi uzatváral zmluvy o poskytovaní rôznych služieb. Toto praktizoval v priebehu rokov 2011 až 2015.

V prípade dokázania viny hrozí pri zločine machinácie pri verejnom obstarávaní až osem rokov väzenia, v súvislosti s porušovaním povinnosti pri správe cudzieho majetku 3 až 10 rokov.

V Košiciach nejde o prvý prípad zločinov takéhoto typu. Vlani na jeseň napríklad obvinila Národná kriminálna agentúra dvoch profesorov z prípravy na zločin v súvislosti s obstarávaním magnetickej rezonancie pre Lekársku fakultu Univerzity Pavla Jozefa Šafárika. Okrem predraženého nákupu, vyšetruje NAKA aj vlaňajšiu voľbu rektora UPJŠ, ktorú údajne mali sprevádzať pokusy o podplácanie.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Aktuálne reportáže

Nové
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
751
videní
04:12
Nové
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
82
videní
01:56
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
704
videní
03:39
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
614
videní
01:02


Facebook loginGoogle login