1152 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Košice Gurmán Fest už v piatok

TELEVÍZIA KOŠICE, 09.06.2016 08:52 | Spravodajstvo
Najväčší gurmánsky festival na východom Slovensku už 7-my krát zaplní košický Mestský park dobrým jedlom, hudbou a kuchárskou show. Tento rok svoju ponuku predstaví 56 vystavovateľov v rôznych zónach.

Chýbať nebude ani design zóna a každý večer v rámci Hevhetia festivalu hudobný program, tiež majstrovstvá sveta vo filetovaní lososa a zvučné kuchárske mená. Jedným z nich je aj Michael Thíry, šéfkuchár reštaurácie Baránok:  "Nesnažím sa variť jednoducho a  ľudí niečo učiť z 3 surovín, takže budeme to robiť trošku zložitejšie.  Budeme sa hrať s maximálnym chladom a tlakom a budeme týmto upravovať suroviny, ako nejaký protipól štandardného varenia, kde sa veci prihrievajú. Variť budeme to, čo varíme v našej reštaurácii, to znamená moderná stredoeurópska kuchyňa z lokálnych surovín, veci, ktoré sú fakt v sezóne a poňaté trošku modernejšie."

Tak ako každý rok, na ochutnávanie nebude stačiť iba vstupenka. Viac prezradila manažérka projektu Katarína Grešová: "Lístok vám garantuje vstup do parku. V parku nemôžeme používať eurá alebo štandardné platidlo, ale používame tzv. gurmány. Tieto gurmány si návštevníci môžu zakúpiť buď pri vstupe do parku alebo v jednotlivých gurmán bankách v areáli."

Brány parku sa pre Gurmán Fest otvoria v piatok na poludnie a zatvoria v nedeľu o 20tej. Viac o tomto podujatí počúvajte aj v Rádiu Košice v piatok po 14:00.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

Váš tip
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
59
videní
00:29
Váš tip
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
82
videní
00:23
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
460
videní
02:03
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1545
videní
02:14


Facebook loginGoogle login