K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Získali financie na športoviská. Čo plánujú?

TELEVÍZIA KOŠICE, 13.06.2016 11:10 | Spravodajstvo
Celkovo 6 mestských častí dostalo od mesta finančné prostriedky na budovanie športovísk. Zvíťazili v súťaži o najaktívnejšiu mestskú časť v rámci Európskeho mesta športu 2016. Prvú cenu získala MČ Ťahanovce a ňou je nový atletický ovál, ktorý bude umiestnený na základnej škole Belehradská. Ovál by mal vzniknúť ešte v tomto roku. Druhé miesto obsadili dve mestské časti, MČ Nad Jazerom a Košice Juh, ktoré dostali po 10.000 eur na budovanie športovísk. Kam investuje peniaze MČ Nad Jazerom sme sa nedozvedeli. Ostatné mestské časti už predstavu mali.

"Odmena bude pravdepodobne použitá na zakúpenie nových trubiek na chladenie a vytváranie ľadu na športovo-zábavnom areáli pre zimné obdobie. Je tu ľadová plocha s rozmerom 20x40 metrov. Chladenie sa deje tak, že pod ľadom je systém trubiek, tie už ale dožili, takže peniaze investujeme najskôr na technické vybavenie,"  spresnil nám starosta MČ Juh, Jaroslav Hlinka.

V nepretržitom 24 hodinovom nonstop korčuľovaní v tomto areáli získala vo februári MČ Juh prvenstvo, čo sa slovenských rekordov týka. V zime by sa rada prihlásila o zápis do Guinessovej knihy rekordov, aj kvôli tomu chce výhru investovať práve do ľadovej plochy. Odsúhlasiť to však budú musieť poslanci na zastupiteľstve, keďže sumu 10.000 bude potrebné ešte doplniť aj o zatiaľ nespresnenú čiastku z vlastného rozpočtu MČ. 

Na treťom mieste sa umiestnila mestská časť Dargovských hrdinov spoločne s mestskou časťou Košická Nová Ves, ktoré výhru 5000 eur plánujú použiť na verejné športové akcie a podporu športovej infraštruktúry. Aktuálne uvažujú o usporiadaní tenisového turnaja pre obyvateľov oboch častí Košíc a vybudovaní ihriska. Tretie miesto a teda 5000 eur putuje aj na Terasu

"Finančnú výhru chceme použiť na materiálne, personálne, technické a propagačné zabezpečenie dvoch veľkých projektov, ktoré chystáme. Prvým bude športová akcia roka pod názvom Beach Plaza Terasa, kde počas celého júla budeme mať k dispozícii riadne pieskové ihrisko," spresňuje starosta mestskej časti Západ, Ján Jakubov.

Plážové ihrisko si vyžiada viac ako 100 ton piesku, ktorý na najväčšom námestí v centre košického Západu vytvorí priestranstvo určené predovšetkým na letné plážové športy a sprievodné aktivity. Odohrajú sa tu aj Majstrovstvá SR v plážovom volejbale v dňoch 9.7. - 10.7.2016. O týždeň už odštartuje turnaj v plážovom futbale, ďalej Beach Fitness Day, a na záver Východný pohár v plážovom volejbale. 

"Ďalším druhým projektom je Terasa Street Football Cup, ktorý sa bude organizovať 23.-25.septembra. Postavíme tam futbalové ihrisko s umelou trávou. Bude tam žiacky turnaj, VIP turnaj medzi mestskými časťami a regionálny turnaj pre registrované družstvá z viacerých kútov východného Slovenska," dodal Jakubov.
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
6356
videní
03:28
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
3589
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
536
videní
02:07
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1377
videní


Facebook loginGoogle login