725 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Nové jednosmerky pribudnú v júli a auguste

TELEVÍZIA KOŠICE, 20.06.2016 16:29 | Spravodajstvo
Od prvého júla začínajú v Košiciach platiť nové pravidlá pre parkovanie. Rozširovanie spoplatnených miest prinieslo rozporuplné názory, niektorí Košičania sú za, iní proti. Uplynulý týždeň sa zdvihla vlna kritiky smerujúca aj na výšku poplatkov, prípadne na pôvod firmy, ktorá zmeny v metropole východu zavádza. Spoločnosť EEI sa ale bráni.

"Cenu rezidentskej karty v Košiciach stanovilo VZN mesta Košice na 35 eur ročne. Je to myslím že menej ako 10 centov denne. EEI nemá na Cypre žiadnych vlastníkov, EEI je transparentná firma," zdôrazňuje Karol Wolf, mediálny zástupca EEI.

Predaj rezidentských parkovacích kariet sa začal v stredu 15. júna. Za prvé dva dni si karty kúpilo 250 Košičanov. Okrem predaja začína firma aj s realizáciou plánov na výstavbu nových parkovacích miest.

"V prvom rade je potrebné spočítať a vytvoriť rezidentské parkovacie miesta, vo vzťahu k tomu, koľko je prihlásených občanov s trvalým pobytom na území Košíc v daných zónach, ktorí vlastnia motorové vozidlá spárované s EČV. Nové parkovacie miesta pre rezidentov budú budované na miestach, ktoré môžeme označiť za zanedbanú zeleň, alebo rôzne zákutia, ktoré doteraz neboli využívané nijakým spôsobom," dodáva Wolf.

Súčasťou projektu je aj zjednosmernenie viacerých ulíc, čím by mal podľa EEI vzniknúť dvojnásobný počet parkovacích miest pre rezidentov. Práce odštartujú už v lete: "Obdobie júl a august je najvhodnejším obdobím pre realizáciu takéhoto zámeru, pretože samozrejme ľudia chodia na dovolenky, ten režim je voľnejší a je to možné ľahšie implementovať."

Okrem klasických miest by mali v 10 zónach plateného parkovania pribudnúť miesta pre ťažko zdravotne postihnutých. Podľa spoločnosti v nich bolo doteraz v rámci existujúcich parkovacích miest k dispozícii menej ako 2 % miest pre ťažko zdravotne postihnutých. Tento počet by sa mal navýšiť na päť percent. Napriek schváleniu mestským zastupiteľstvom chce časť Košičanov spoplatnenie parkovania zastaviť, uplynulé dni sa obrátili aj listom na prezidenta SR Andreja Kisku, či premiéra Roberta Fica.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

NovéBez komentára
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1813
videní
02:59
Váš tip
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
318
videní
Bez komentára
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
2775
videní
08:01
Vieme prví
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
3780
videní


Facebook loginGoogle login