2604 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:
Náš tip

V jazere kúpanie povolené nie je

TELEVÍZIA KOŠICE, 01.07.2016 14:59 | Spravodajstvo
Aj tento rok prebieha na košickom jazere čistenie pomocou inovatívnej metódy. Realizuje ho brnenská firma pod vedením profesora Maršálka. Čistenie prebieha v troch etapách. Z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Košiciach to pre Rádio a TV Košice vysvetlila Zuzana Dietzová:

"Prvá fáza prebehla začiatkom tohto týždňa, zhruba o 3 až 4 týždne budú celoplošne do vody aplikovať iný typ chemickej látky a niekedy v polovici augusta sa do vody aplikujú takzvané "profi- baktérie“, ktoré tie vymreté časti a nečistoty skonzumujú a tým sa voda vyčistí."

Každé dva týždne úrad z vody odoberá vzorky, na základe ktorých posudzuje kvalitu vody. Kúpaliská púšťa do prevádzky regionálny hygienik. Aj keď sa kvalita vody čistením zlepšila, na jazere by ste sa kúpať nemali.

"Ani tento rok táto mestská pláž na jazere nebude pustená do prevádzky, vzhľadom na to, že vo vode momentálne prebieha chemický proces a naozaj je tam vyliatych niekoľko tisícok litrov chemických látok. Do prevádzky je pustený jedine vodno-lyžiarsky vlek."

Predpokladá sa, že druhý ročník celoplošného čistenia by mal mať už trvalý účinok a teda bez starostí by sme sa na jazere mohli kúpať už od budúceho leta.
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

Váš tip
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
146
videní
00:30
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
5814
videní
02:52
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
2227
videní
02:22
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
6591
videní


Facebook loginGoogle login