2348 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Pokračuje ničenie majetku EEI, vznikla iniciatíva Košice proti násiliu

TELEVÍZIA KOŠICE, 07.07.2016 19:28 | Spravodajstvo
Ako sme Vás už informovali, nové rezidentské zóny zívajú cez deň prázdnotou. Spoločnosť EEI ale tvrdí, že rezidenti, ktorí si kartu zakúpili, sú s týmto stavom spokojní, pretože majú stále kde zaparkovať. Autá bez rezidentského nároku sa ale často posúvajú tesne za hranice nových platených zón.

Jedným z odsúdeniahodných spôsobov odporu voči zmenám v parkovaní je v posledných dňoch aj vandalizmus neznámych páchateľov. K 7. júlu je zničených už 20 z celkovo 124 nových parkovacích automatov spoločnosti. Ničené sú aj nové dopravné značky, ktoré sú podľa aktivistov inštalované v niektorých prípadoch navyše aj v rozpore s platnou legislatívou a nespĺňajú platné normy.

Spoločnosť si však stojí za svojim a teda za tým, že značky sú osadené správne a v súlade s normami.

Tvrdý boj s aktivistami budú v EEI riešiť aj podávaním trestných oznámení. Navyše EEI dnes oznámilo aj založenie Iniciatívy s názvom Košice proti násiliu. Iniciatíva je určená pre každého slušného občana mesta. Volajú do nej všetkých tých, ktorí si myslia, že nie je správne a akceptovateľné ničenie cudzieho majetku, vandalizmus a ďalšie násilné prejavy, ktoré sa objavili po spustení zmien v parkovaní v Košiciach. Listom o iniciatíve chcú informovať aj prezidenta a poslancov všetkých demokratických parlamentných strán.
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

Váš tip
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
146
videní
00:30
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
271
videní
00:22
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
175
videní
00:39
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
16227
videní
09:30


Facebook loginGoogle login