687 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

V UNLP na Triede SNP opravia vzduchotechniku za viac ako 600 tisíc EUR.

TELEVÍZIA KOŠICE, 22.07.2016 16:16 | Spravodajstvo
Vysoké teploty počas leta znepríjemňujú dni aj pacientom v košických nemocniciach. Mnohí sa sťažujú na nepríjemné dusno či nevetrané a nevetrateľné priestory. Rádio a TV Košice sa pozrelo na situáciu v Univerzitnej nemocnici Louisa Pasteura.

Hovorkyňa UNLP Ladislava Šustová nás informovala, že: "Lepší komfort oproti minulému roku pocítia pacienti v dôsledku kompletnej výmeny okien na budove chirurgického monobloku na Rastislavovej, a tiež vďaka čiastočnej výmene okien na ďalších troch pavilónoch v tomto areáli."

V klimatizovaných priestoroch pracujú aj tímy na operačných sálach v tomto areáli. Kompletná výmena vzduchotechniky momentálne prebieha na jednotke intenzívnej starostlivosti. Zapotiť by ste sa nemali ani na novorodeneckom či novom urgentnom príjme.

Zmeny čakajú aj na pacientov košickej UNLP na Triede SNP. "V najbližšom období plánujeme opravu vzduchotechniky aj v lôžkovom monobloku na Triede SNP v hodnote viac ako 600 tisíc eur. Táto rozsiahla rekonštrukcia prispeje určite k lepším podmienkam pre pacientov nielen v lete, ale aj v zime."

Financie poskytlo Ministerstvo zdravotníctva ako viazané kapitálové výdavky zo štátneho rozpočtu. Na najvyšších poschodiach lôžkového monobloku je počas leta dočasne inštalovaných 5 prenosných klimatizačných jednotiek.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
668
videní
02:58
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
474
videní
01:52
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
237
videní
02:28
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1805
videní
02:28


Facebook loginGoogle login