542 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Rekonštrukcia Štátneho divadla sa predlžuje

TELEVÍZIA KOŠICE, 01.08.2016 14:01 | Kultúra
Opravy na historickej budove Štátneho divadla Košice mali byť hotové do konca júla. Všetky práce ale zhotoviteľ nestihol a tak pokračujú ďalej.

"Počas rekonštrukčných prác sa vyskytli objektívne nepredvídateľné práce navyše. Na povrch vyplávali rôzne problémy, ktoré počas prípravy projektu nebolo možné vidieť, ukázali sa až po odstránení starej strechy. Poškodená bola stará konštrukcia krovu, ktorú bolo treba vymeniť, absolútne nefunkčná bola tiež tepelná izolácia," vysvetlil problémy pre TV Košice hovorca divadla Svjatoslav Dohovič. Stavbári narazili na problém aj pri zadnej fasáde, ako sa ukázalo, nestačila iba čiastočná reštaurácia, ale bolo potrebné ju úplne obnoviť, inak by práce nemali žiaden zmysel.

Divadlo pre tieto nepredvídateľné okolnosti požiadalo správcu programu, cez ktorý je rekonštrukcia financovaná, o predĺženie termínu dokončenia o mesiac. "Nastavené je to tak, aby všetky práce boli ukončené k 31. augustu, teda aby počas novej divadelnej sezóny bola budova odhalená a bez stavebného ruchu," doplnil S. Dohovič.

Suma za rekonštrukciu tak stúpla o niekoľko desiatok tisíc eur, ktoré tiež musel schváliť správca programu. Celkové výdavky na rekonštrukciu košického divadla presahujú pol milióna eur.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Aktuálne reportáže

Nové
266
videní
02:33
Nové
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
974
videní
04:12
Nové
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
101
videní
01:56
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
786
videní
03:39


Facebook loginGoogle login