K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Za 7 mesiacov v Košickom kraji 948 dopravných nehôd

TELEVÍZIA KOŠICE, 16.08.2016 11:20 | Doprava
V súvislosti s opatreniami polície v cestnej premávke počas letnej turistickej sezóny 2016 bude dnes (16.8.) na cestách Košického kraja zvýšený dohľad nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky. Príslušníci PZ (dopravnej polície, poriadkovej polície, hraničnej a cudzineckej polície) sa počas dopravnej akcie zamerajú najmä kontrolu dodržiavania zákazu požívania alkoholických alebo iných návykových látok vodičmi pred alebo počas vedenia vozidla, na kontrolu dodržiavania pravidiel cestnej premávky nemotorovými účastníkmi s dôrazom na vybavenie bicyklov, používanie ochranných prilieb cyklistami, používanie reflexných prvkov alebo reflexných bezpečnostných odevov za zníženej viditeľnosti a tiež dodržiavanie pravidiel cestnej premávky vodičmi motocyklov a ich spolujazdcami.

Cieľom zvýšeného dohľadu nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky je pozitívne ovplyvniť vývoj dopravnej nehodovosti, disciplínu účastníkov cestnej premávky a ochrániť na cestách čo najviac životov.

Za sedem mesiacov tohto roka sme na území Košického kraja zaznamenali 948 dopravných nehôd (pokles o 11 dopravných nehôd s porovnateľným obdobím minulého roka), pri ktorých prišlo o život 9 osôb (pokles o 6 osôb v porovnaní s rovnakým obdobím 2015), ťažko sa zranilo 74 osôb (pokles o 35 osôb) a ľahko sa zranilo 466 osôb ( o 11 osôb viac ako v roku 2015 v porovnateľnom období). Najviac osôb (4) pri dopravných nehodách prišlo o život v Trebišovskom okrese. Z celkového počtu dopravných nehôd (948) zavinili vodiči motorových vozidiel až dopravných nehôd 842 (takmer 89 %). Alkohol u vinníka dopravnej nehody bol zaznamenaný pri 127 dopravných nehodách, pričom vodiči motorového vozidla zavinili 114 nehôd, vodiči nemotorového vozidla zavinili 1 nehodu a 10 dopravných nehôd zavinili chodci. Najčastejšou príčinou vzniku dopravných nehôd bolo porušenie povinností vodiča a na druhej priečke nedovolená rýchlosť jazdy.

Polícia apeluje na všetkých účastníkov cestnej premávky v záujme ich bezpečnosti, aby sa na cestách správali zodpovedne, boli opatrní a predvídaví. Vysoká rýchlosť, neprispôsobenie jazdy, precenenie svojich schopností, to sú najčastejšie príčiny tragických dopravných nehôd a vyhasnutý život už nie je možné vrátiť nikomu.

Zdroj: KR PZ v Košiciach
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
288
videní
01:50
Váš tip
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
7544
videní
00:15
Váš tip
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1738
videní


Facebook loginGoogle login