K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

SIEŤ sa výrazne trhá aj v Košiciach

TELEVÍZIA KOŠICE, 17.08.2016 15:38 | Spravodajstvo
Bývalý podpredseda strany Sieť, Eduard Adamčík, ktorý v minulosti pôsobil aj ako šéf Daňového úradu Košice II, či ekonomický riaditeľ DPMK, včera (16.8.2016 ) oznámil svoj odchod zo strany. Spoločne s ďalšími štyrmi odídencami by chceli vstúpiť do poslaneckého klubu strany Most-Híd. O možnom prijatí by mali rokovať už dnes.

Svoje ďalšie kroky po sobotňajšom sneme rozpadávajúcej sa strany, bude zvažovať aj predseda Miestneho centra Košice I, mestský poslanec a zároveň Predseda pravého poslaneckého klubu v mestskom zastupiteľstve, Miroslav Špak: "Predstavoval som si, že zvolíme iného predsedu. Mojím favoritom bol Eduard Adamčík. Myslím, že po tom, čo som sa venoval vnútru strany a možno nejakej resuscitácii sa po pár mesiacoch vrátim naspäť do poriadnej mestskej politiky. Ohľadne ďalšieho fungovanie v Sieti to vnímam, že som kapitán a kapitáni vraj odchádzajú poslední."

Podľa jeho slov ho v Sieti už nedrží nič, okrem zodpovednosti voči kolegom. Nad inými stranami, ako napríklad Adamčík, neuvažuje. "Tú veľkú politiku som nikdy nejako nespájal extra s našou komunálnou. Skoky z jednej strany do druhej som ani v pláne nemal a ani nemám. Ja to vidím tak, že pri ďalšom pokračovaní to bude určite rozbeh ako nezávislý poslanec," dodáva Špak.

Oslovili sme aj ďalších predsedov košických Miestnych centier, tí však zatiaľ nereagujú. Podľa Špaka by sa mali už v priebehu najbližších dní všetci stretnúť: "Nechcem byť nejakým buričom a nejakým takým, že sa staviam na zadné. Veľmi veľa členov a veľmi veľa kolegov ešte ani nevie, čo sa udialo na sneme a my teraz potrebujeme ďalej posunúť tie informácie v rámci Košického kraja, alebo celého východu. Musia vedieť, čo sa dialo, čo sa deje a čo sa bude diať. A potom budú mať veľmi ľahké sa rozhodnúť."

Zo Siete predčasom vystúpil aj košický staromestský poslanec Igor Petrovčík, či poslanec mestskej časti KVP Ladislav Lörinc. V tichosti nedávno zo strany odišiel aj zástupca starostu Starého Mesta Rastislav Trnka. Šéf Siete okresu Košice I, Miroslav Špak hovorí, že svoje oficiálne vyjadrenie poskytne už čoskoro. Pravdepodobne začiatkom budúceho týždňa.
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

Váš tip
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
414
videní
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
516
videní
03:23
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1051
videní
03:23
3848
videní
02:22


Facebook loginGoogle login