K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

KSK za prvý polrok minul 83 miliónov eur

TELEVÍZIA KOŠICE, 22.08.2016 16:49 | Spravodajstvo
Na dnešnom zastupiteľstve Košického samosprávneho kraja poslanci rozoberali aj plnenie rozpočtu za 1. polrok 2016.

Celkové výdavky boli vo výške vyše 83 000 000 €, čo z rozpočtovaných výdavkov na celý rok predstavuje 41%. Peniaze putovali na viaceré miesta. Ako informoval podpredseda KSK Emil Ďurovčík: "My sme rekonštruovali všetky naše kamenné inštitúcie v oblasti kultúry v rámci košického kraja. Naposledy sme realizovali 7 projektov európskych fondov. Išlo najmä o inštitúcie, ktoré sa nachádzajú v okresných mestách v rámci Košického samosprávneho kraja."

Zároveň poslanci KSK dnes schválili tretiu zmenu rozpočtu. Pri plnení dane z príjmov fyzických osôb kraj totiž získa viac, ako predpokladal.
"Výber daní z príjmov fyzických osôb nám bol za uplynulý polrok navýšený o 1,8 milióna eur. V úprave rozpočtu z týchto finančných zdrojov hlavne rátame s čiastkou necelých 800.000 eur na dokončenie rekonštrukcie Zemplínskeho múzea v Michalovciach," uviedol podpredseda Košického samosprávneho kraja Emil Ďurovčík.

Niektoré stavebné práce neboli podľa jeho slov zahrnuté do projektu, ktorý realizovali z európskych fondov. Ide napríklad o rekonštrukciu záhrady. "Tieto práce chceme zrealizovať tak, aby sme celý areál Zemplínskeho múzea pri jeho 60. výročí, ktoré bude budúci rok oslavovať, odovzdali v stave, aby bol vhodný 21. storočia," vysvetlil Ďurovčík.

Ďalšie peniaze pôjdu pre Múzeum Spiša v Spišskej Novej Vsi, ktorému poslanci schválili 60.000 eur na zateplenie podkrovia Provinčného domu v Spišskej Novej Vsi a 10.000 eur na zakúpenie vitrín na prezentáciu exponátov, zabudovaných v ostení dverí spomínaného domu.

Na odstránenie havarijných stavov škôl a školských zariadení krajskí poslanci dnes schválili sumu 471.619 eur. Opravy objektov sa dočká 14 škôl, školských jedální a internátov.

V prípade Obchodnej akadémie na Ulici akademika Hronca 8 v Rožňave ide o opravu strechy školského internátu a školy za 24.380 eur. Na Strednej odbornej škole Gemerská 1 vymenia okná v celkovej hodnote takmer 40.000 eur a na Športovom gymnáziu na Triede SNP 104 v Košiciach je to oprava havarijného stavu strechy školy vo výške 22.250 eur.

Zdroj: TV Košice a TASR
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
111
videní
02:40
Váš tip
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
521
videní
00:18
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
454
videní
03:58
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
328
videní
02:53


Facebook loginGoogle login