459 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Na desiatky štvrtákov čakajú opravné maturity

TELEVÍZIA KOŠICE, 23.08.2016 15:43 | Spravodajstvo
Neúspešných maturantov čaká začiatkom septembra opravný termín na zloženie skúšky dospelosti. V dňoch 6. až 9. septembra dostane šancu na reparát spolu 1220 štvrtákov z celého Slovenska. Oprava čaká aj desiatky žiakov v Košickom kraji. Vedúca oddelenia odborných metodických činností Magdaléna Vitkovičová nás informovala, že ich počet sa v jednotlivých predmetoch líši: "Opravný termín v septembri absolvuje zo slovenského jazyka a literatúry 47 žiakov, z anglického jazyka 51, z nemeckého jazyka 5, z ruského jazyka 2, z matematiky 20 a z maďarského jazyka a literatúry 6 žiakov."

Podmienkou prihlásenia sa na opravný termín bolo, že žiaci nesmú byť neúspešní z viac ako dvoch predmetov v riadnom, respektíve náhradnom termíne maturít. Opravný termín sa bude konať na vybraných 55 stredných školách na celom Slovensku. Katarína Jantošovičová z KSK nás informovala, že: "Opravné maturitné skúšky sa budú konať na 6 školách v Košickom kraji, z toho 4 sú v zriaďovateľskej pôsobnosti Košického samosprávneho kraja. Ide o SOŠ na Grešákovej ulici, Športové gymnázium na Triede SNP, o SOŠ na Hlavnej ulici v Moldave nad Bodvou a o Strednú odbornú školu technickú na Kukučínovej ulici."

Najviac neúspešných slovenských maturantov si zopakuje písomnú maturitnú skúšku z anglického jazyka na úrovni B1 a to v počte 498. Len 11 žiakov bude opakovať test z nemeckého jazyka na úrovni B2. Výsledky dostanú žiaci a školy do 15. septembra. V prípade, že neuspejú ani v septembri, budú mať poslednú možnosť opravnej písomnej maturity počas riadneho termínu písomných maturít v roku 2017.
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
2266
videní
03:17
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
503
videní
02:52
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1146
videní
04:49
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
718
videní
01:19


Facebook loginGoogle login