495 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Budú v parkovaní ďalšie zmeny? Rozhodne september.

TELEVÍZIA KOŠICE, 25.08.2016 16:34 | Spravodajstvo
Na magistráte sa včera stretli košickí aktivisti a poslanec Mestského zastupiteľstva Oto Žarnay s právnikmi, aby riešili situáciu ohľadom nových parkovacích zón, ktoré v meste zaviedla spoločnosť EEI. Spoločne vypracovali návrh zmeny Všeobecne záväzného nariadenia o dočasnom parkovaní motorových vozidiel na vymedzenom území mesta Košice. Stretnutie sa konalo v dvoch fázach. O jeho závere nás informovala hovorkyňa mesta Linda Šnajdárová:

"Zo strany mesta bola poskytnutá právna súčinnosť a poradenstvo, ako je potrebné návrh po legislatívno – technickej stránke upraviť. Stretnutie sa uskutočnilo v dvoch fázach, v druhej už bol návrh upravený v súlade s našimi pripomienkami podľa pravidiel tvorby normatívnych aktov. Zdôraznili sme však, že predloženie návrhu na septembrové rokovanie MZ nebude v súlade s platným rokovacím poriadkom, ktorý stanovuje desaťtýždňovú lehotu na predloženie návrhu, a navrhli sme kompromisné riešenie, pri ktorom by rokovací poriadok dodržaný bol, a to zvolaním mimoriadneho rokovania MZ na žiadosť tretiny poslancov."

Toto riešenie však aktivisti odmietajú a návrh chcú predložiť už na zastupiteľstve 12.9. Odvolávajú sa na zákon, ktorý hovorí o 15 dňovej lehote. Ten je údajne podľa ich právnikov nadradení rokovaciemu poriadku. Aktivisti požadujú celkové zrušenie nových parkovacích zón a opätovnú analýzu situácie na jednotlivých uliciach. Podľa aktivistov zrušenie dovoľuje aj zmluva medzi mestom a spoločnosťou EEI.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

Nové
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
414
videní
02:04
Váš tip
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
414
videní
Bez komentára
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
2895
videní
08:01
Vieme prví
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
3865
videní


Facebook loginGoogle login