936 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Začala bitka o posledné miesta na internátoch

TELEVÍZIA KOŠICE, 16.09.2016 12:54 | Spravodajstvo
Košice sa postupne zapĺňajú vysokoškolákmi, ktorým začína nový semester už v pondelok. S ich príchodom ožívajú aj študentské domovy. Nie každý však ubytovanie dostane. Riaditeľ Študentských domovov UPJŠ Jozef Maligda nás informoval, že: "na Medickej ulici je kapacita lôžok 1405 a tento rok sa zaevidovalo približne 1500 žiadostí o ubytovanie."

Približne 150tim študentom, ktorí by chceli, tak lôžko pridelené nebude. Podobne je to aj na internátoch Technickej univerzity. Za ktoré sa vyjadril riaditeľ Marek Dufala:
"Kapacita študentských domovov Technickej univerzity v Košiciach je 4986 lôžok, z toho 600 sa nachádza v Prešove. K 31.8.2016 bolo zaevidovaných 4234 podaných žiadostí, avšak v súčasnosti je ich o čosi viacej."

Žiadosti o pridelenie ubytovania sa posudzujú na základe viacerých kritérií. Zohľadňuje sa študijný priemer, vzdialenosť bydliska, či sociálne pomery. Vysokoškoláci sa po letnej pauze vrátia aj do zrekonštruovaných priestorov. Na internátoch patriacich pod Technickú univerzitu v Košiciach upravili spoločné kuchynky a v niektorých izbách sa vymenili podlahy či okná. Na Medickej zas rekonštruovali aj vodovodné potrubie.

Študenti, ktorým sa na prvý pokus nepodarilo získať lôžko, však ešte majú šancu. Nie každý, kto o neho požiadal, sa totiž reálne aj ubytuje. O tieto uvoľnené miesta sa možno uchádzať od budúceho týždňa.

Vysokoškoláci, ktorí za štúdiom do Košíc prichádzajú zo vzdialenejších miest, však neraz bývajú u známych, v podnájmoch, či na stredoškolských internátoch. V Košiciach sa dá trojizbový byt prenajať od 460 eur v blízkosti centra a približne od 400 eur na sídliskách. Jeden a pol izbový byt stojí okolo 300 eur mesačne.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1052
videní
03:27
Váš tip
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
405
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
677
videní
02:00
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1262
videní
02:44


Facebook loginGoogle login