K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Začne II. etapa dobudovania križovatky Prešov - Západ

TELEVÍZIA KOŠICE, 19.09.2016 15:52 | Spravodajstvo
Druhá etapa dobudovania križovatky Prešov, západ štartuje už zajtra. V rámci stavby bude odstránená aj dočasná svetelná signalizácia na vstupe do mesta v smere od Popradu.
„Stavebné práce sa predpokladajú na rok, čo znamená, že svetelné značenie na vstupe do Prešova zmizne najneskôr o rok v septembri. Týmto výrazne uľahčíme vstup a výstup motoristov do Prešova. Druhá etapa dobudovania križovatky Prešov, západ rieši najmä dobudovanie inžinierskych sietí, preložku potoka Vydumanec a dobudovanie vetvy z kruhového objazdu, ktorá je potrebná pre plynulé dopravné napojenie z cesty I/18 a II/546 do mesta Prešov,“ informovala nás hovorkyňa NDS, Michaela Michalová.

Víťazom súťaže sa stala spoločnosť Skanska SK, ktorá stavbu zrealizuje za 1,99 miliónov eur.

„Súčasťou tohto úseku je aj vyše dva kilometre dlhý, dvojrúrový tunel Prešov. Úsek sa začína práve v križovatke Prešov, západ, kde sa plynulo napája na predchádzajúci úsek diaľnice D1 Svinia – Prešov, západ, ktorý je už v prevádzke. Následne prechádza v blízkosti obytnej zóny a vstupuje do spomínaného tunela.“
Koniec úseku je v križovatke Prešov, juh za obcou Haniska, kde potom pokračuje smerom na Košice úsekom D1 Prešov, Budimír. Súčasťou prešovského obchvatu bude po novom aj 18 mostov.
„Osobným vozidlám nový obchvat skráti jazdu o takmer 13 minút, nákladným automobilom o skoro 11 minút. Osobné autá tak po vybudovaní diaľnice ušetria 20 percent času proti jazde po pôvodnej ceste,“ dodáva Michalová.

Vodičom nákladných áut by diaľnica mala ušetriť takmer 30% ich času.
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
2599
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
588
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
2513
videní
02:00
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
3359
videní


Facebook loginGoogle login