794 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

VIDEO: Bývalá detská nemocnica už patrí študentom

TELEVÍZIA KOŠICE, 20.09.2016 15:30 | Spravodajstvo
Po troch rokoch rekonštrukcií Univerzita Pavla Jozefa Šafárika otvorila novú budovu pre študentov Filozofickej fakulty na Moyzesovej ulici. Podobne ako iné budovy v univerzitnom komplexe, aj ona nesie meno známeho filozofa.

Budova Platón bola v minulosti detskou nemocnicou, od pondelka tu bude študentom slúžiť spolu 15 posluchární s celkovou kapacitou 570 študentov. Ako nás informoval rektor UPJŠ Pavol Sovák: "Celkovo sme preinvestovali vyše 3 milióny eur. Nenávratný finančný príspevok z Európskych štrukturálnych fondov bol niečo cez 2 milióny. Univerzita požiadala o pomoc aj Ministerstvo školstva, ktoré prispelo čiastkou 500 tisíc eur. Univerzita investovala z vlastných prostriedkov 566 tisíc eur."

Okrem posluchární  je v budove aj tlmočnícke laboratórium, tlmočnícky ústav, jazyková či počítačová učebňa a knižnica. Do budovy sa presťahujú 3 katedry z priestorov bývalej Základnej školy na Petzvalovej ulici. Dekanka Filozofickej fakulty Oľga Orosová dodala, že "do týchto priestorov sa presťahovali katedry anglistiky a amerikanistiky, katedra politológie a katedra histórie. Katedry, ktoré sídlia v tejto budove, organizujú množstvo medzinárodných podujatí, takže je to aj hrdosť pozvať sem kolegov, študentov a učiteľov zo zahraničia a vyslať túto informáciu."

Vyučovanie v nových priestoroch budovy Platón absolvovali študenti už v pondelok, konkrétne prvé prednášky tu začali už po 15:00.
 

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
293
videní
02:06
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
304
videní
04:12
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
2287
videní
03:28
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
853
videní
03:20


Facebook loginGoogle login