K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Kosit plánuje investície za 51 miliónov eur

TELEVÍZIA KOŠICE, 28.09.2016 17:47 | Spravodajstvo
Na mestskom zastupiteľstve v septembri poslanci odklepli zámer vypísať verejnú súťaž na predaj 29 percent akcií spoločnosti Kosit. Košický primátor Richard Raši má podmienky súťaže predložiť na najbližšom zasadnutí.

Mestu momentálne patrí 34 % akcií, zvyšok vlastní Wood Waste Management Limited, ktorá má v prípade predaja akcií predkupné právo. Ako dôvod predaja mesto uvádza fakt, že mu chýbajú financie na modernizáciu podniku. Spoločnosť, ktorá má v Košiciach na starosti odvoz a likvidáciu odpadu, ale aj zimnú údržbu v meste, dnes predstavila nový strategický a investičný plán, ktorý bude zameraný  na kvalitu a služby.

Do roku 2021 vyčlenil Kosit na dosiahnutie stanovených cieľov čiastku viac ako 51 miliónov Eur. Prvý balík investícií - takmer desať miliónov eur - je vyčlenený najmä na nákup novej techniky na zvoz odpadu a zimnú údržbu, ale aj na výkon nových činností, ako je čistenie kontajnerov. Druhá časť investícií je venovaná modernizácii spaľovne.

Ako informoval generálny riaditeľ Marián Christenko: "60 percent pôjde na obnovu toho čo už máme a zhruba 1/3 pôjde do rozvojových projektov. Potom to delíme na rôzne priority. Asi 1/5 je venovaná do projektu zvyšovania kvality služieb poskytovaných občanom Košíc a asi 26 miliónov eur pôjde do obnovy spaľovacej linky K1."

Riaditeľ ďalej dodal, že Košičanom zatiaľ zdražovanie poplatkov za odvoz odpadu nehrozí.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1422
videní
03:05
Váš tipBez komentára
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
949
videní
00:20
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
6323
videní
03:28
Váš tip
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
245
videní


Facebook loginGoogle login