K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

DOPRAVA: Zrážka s kamiónom skončila tragicky

TELEVÍZIA KOŠICE, 29.09.2016 10:12 | Doprava
V okrese Rožňava došlo včera (28.9.) v popoludní k vážnej dopravnej nehode. Na Dobšinskom kopci v katastri obce Dobšiná sa zrazil kamión s osobným motorovým vozidlom.

Podľa doterajšieho vyšetrovania 57-ročný muž zo Starej Ľubovne riadil osobné motorové vozidlo zn. Seat Leon, pričom v klesaní na Dobšinskom kopci (od Popradu na Dobšinú), prešiel do protismeru, kde čelne narazil do oproti idúceho nákladného vozidla zn. Volvo 480 s návesom zn. Spitzer.

47-ročný vodič kamióna z okresu Rimavská Sobota pri nehode neutrpel žiadne zranenia, požitie alkoholu u neho nebolo zistené. Vodič Seatu utrpel zranenia nezlučiteľné so životom, ktorým podľahol na mieste nehody. Celková škoda na vozidlách predstavuje sumu 10.000,- eur.

Cesta I/67 bola v uvedenom úseku počas dokumentovania dopravnej nehody uzavretá v oboch smeroch. Odklon dopravy pre vozidlá do 3,5 tony bol presmerovaný cez obce Mlynky a Gemerská Poloma a následne bola premávka regulovaná v jednom jazdnom pruhu niekoľko hodín. Vyšetrovateľ PZ v súvislosti s vyšetrovaním tejto tragickej zrážky začal trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia. K vyšetrovaniu bol pribraný súdny znalec z odboru dopravy.

Zdroj: KR PZ v Košiciach
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

Váš tip
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
7439
videní
00:15
Váš tip
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1712
videní
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1829
videní
02:57


Facebook loginGoogle login