K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Fantastické košické derby v prospech Florka

TELEVÍZIA KOŠICE, 01.10.2016 10:02 | Šport
Piatkový neskorý večer priniesol prvú tohtosezónnu reprízu posledného florbalového finále. Súboj medzi Florkom a ATU musel potešiť oko každého florbalového fanúšika a jeho priebeh bol až neuveriteľne dramatický. Domáci Florkáči vyhrávali po prvej tretine 6:3 a neskôr aj 8:3 a 9:4. Nezlomný majster však dokázal vyrovnať (predovšetkým zásluhou štvorgólového Michala Dudoviča) a o výsledku napokon rozhodovala až séria samostatných nájazdov. V nej strhol víťazstvo na domácu stranu Lukáš Blaško.

FbO Florko Košice - Akademik TU Košice 10:9 (6:3, 2:1, 1:5)

Góly: 4. Kátlovský (Dugas), 10. Rexa (D. Konečný), 17. D. Konečný (L. Blaško), 19. Dugas (Kátlovský), 19. Kátlovský (Vrábeľ), 20. L. Blaško (Rexa), 25. Vrábeľ (Kátlovský), 33. D. Konečný (Dugas), 41. Vašíček (Kešelák) - 2. Kerekeš (Pažák), 9. M. Dudovič (Pelegrin), 24. Kročko (Kerekeš), 40. Halás (M. Dudovič), 35. M. Dudovič, 35. M. Dudovič (Pažák), 36. M. Dudovič (P. Dudovič), 57. Kerekeš (Pažák), 59. Kerekeš

Hlasy:
Dávid Konečný (Florko): "Začali sme výborne. Prvú i druhú tretinu sme hrali výborne, aj keď sme sa tam opätovne dopúšťali chýb pri pokrývaní stredného pásma. Nechali sme sa uniesť hrou a v tretej tretine sme ich posadili na koňa. V závere sme boli bezmocní a súper vyrovnal. Našťastie sme to zvládli v nájazdoch. Pre naše omladené mužstvo išlo o veľmi užitočnú skúsenosť."

Michal Dudovič (ATU): "Pre diváka to bol krásny zápas. Ak by som bol divák, tak som z 18 gólov nadšený. Škoda, že sme nemali viac šťastia v nájazdoch, ale mrzí nás hlavne prvá tretina. Tam sme vypadli psychicky a dostali sme sa do manka. Neskôr sme zlepšili napádanie a bojovali sme až do konca. Ukázalo sa, že vo florbale je všetko možné. Ukázali sme naše srdce a sme radi aj za takýto vydretý bod."
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
956
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
577
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
723
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1456
videní


Facebook loginGoogle login