K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Majster nenašiel recept na defenzívnu taktiku Záhorákov

TELEVÍZIA KOŠICE, 09.10.2016 19:48 | Šport
Zástupcovia troch košických florbalových extraligových klubov vyťažili zo štyroch víkendových stretnutí iba jediné víťazstvo. Postaral sa o to majstrovský klub ATU, ktorý zdolal v sobotu Mikuláš Prešov 12:6. O deň neskôr však podľahol na domácej palubovke Skalici 5:6 po samostatných nájazdoch.

"Nechcem ohovárať súpera, ale trochu nás prekvapil zvolenou taktikou. Celý zápas hrali osobku a my sme si s takýmto herným štýlom nevedeli poradiť. Chýbala nám streľba a pre mňa osobne to bol veľmi ťažký zápas. Nedokázali sme zareagovať na štýl súpera a preto vyhrali zaslúžene," povzdychol si po prehre Filip Čonka. Zatiaľ čo proti Prešovu zaznamenal hetrik, proti Skalici sa mu už presadzovalo výrazne ťažšie. "So sobotou som bol spokojný, po nedeli sa mi ale hľadajú slová ťažšie. Hrali sme niečo iné ako florbal. Nebolo to ono a vyhrala statočnosť Skalice."

Hrdinom zápasu sa stal hosťujúci Lukáš Mráz, ktorý strelil tri góly, vrátane premeneného samostatného nájazdu.

"Bol to ťažký zápas, ale nejako sme to ubojovali," odfúkol si Mráz. "Predovšetkým v tretej tretine sme sa stiahli do obrany a čelili sme tam veľkému tlaku. ATU má ale jednoznačne najprepracovanejší systém v lige a ak chcete proti nim uspieť, tak inak hrať nemôžete. Dúfam, že nás to povzbudí a nadviažeme na to aj v ďalších zápasoch. "

Akademici tak nevyužili príležitosť na zisk priebežného prvého miesta v tabuľke. "Liga sa začína až v play-off a tam chceme súperom ukázať, že na to máme," dodal Čonka.

Nedarilo sa ani ďalším dvom košickým klubom. Florko podľahlo Záhorskej Bystrici 4:5 a Žltý sneh utŕžil v Trenčíne debakel 1:8.
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
926
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
561
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
697
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1431
videní


Facebook loginGoogle login