K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:
Váš tip

V nedeľu otvoria nový Fit Park

TELEVÍZIA KOŠICE, 13.10.2016 13:10 | Šport
Zacvičiť si v prírode na 16-tich exteriérových fitnes strojoch budete môcť už od nedele. 16-teho októbra o 14-tej Mestská časť Košice - Nad jazerom v lesoparku rekreačnej zóny pri splave otvorí Fit Park ihrisko, ktorého súčasťou budú aj lavičky a stojany na bicykle.

Realizácia ihriska mohla byť realizovaná vďaka súťaži "Najaktívnejšia Mestská časť Európskeho mesta športu 2016", v ktorej sa sídlisko Nad jazerom umiestnilo na 2. mieste. Mestská časť tým získala aj účelové finančné prostriedky vo výške 10 000 € na rozvoj miestnych pohybových aktivít.

Zaujímavosťou je, že v bezprostrednej blízkosti Fit Park ihriska vyrastie do konca roka aj Workout ihrisko v hodnote 20 000,- EUR, jeho výstavbu už v týchto dňoch realizuje mesto.Ako uviedla hovorkyňa mesta Linda Šnajdárová, "multifunkčné ihrisko bude pozostávať z jednej veľkej oceľovej outdoor konštrukcie s 15 stanovišťami a z doplnkových workoutových prvkov. Kapacita ihriska je pre 15 až 18 cvičiacich osôb. Súčasťou ihriska je mobiliár, dopadová plocha je z gumených rohoží."

Ďalšie 2 workoutové ihriská vyrastú v lokalitách Park Anička a v Katkinom Parku, ešte v tomto roku.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
2383
videní
02:48
Váš tip
280
videní
Váš tip
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1515
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
585
videní


Facebook loginGoogle login