668 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Dočkajú sa Prešovčania obchvatu?

TELEVÍZIA KOŠICE, 13.10.2016 18:17 | Doprava
V najbližších dňoch by mal so zástupcami mesta Prešov rokovať minister dopravy Árpad Érsek o obchvate mesta. Minister totiž zvažuje prehodnotiť prebiehajúci tender na viac ako 7 kilometrov dlhý diaľničný úsek kvôli vysokej cene.

"Tieto veci si vláda zadefinovala vo svojom programovom vyhlásení, preto akékoľvek prehodnocovanie, alebo spochybňovanie týchto stavieb, by bolo pre Prešovčanov, len oddialením nevyhnutných problémov," informovala nás hovorkyňa Prešova Veronika Kmetóny-Gazdová.

Obchvat je pre Prešov mimoriadne urgentný, keďže dopravná situácia sa v metropole Šariša neustále zhoršuje. Navyše, v meste v súčasnosti evidujú aj niekoľko občianskych iniciatív v nadväznosti na vzniknuté problémy a pomalé riešenie situácie. "Samozrejme pri týchto občianskych iniciatívach je primátorka mesta pripravená postaviť sa na ich čelo, keďže zároveň je to aj jej priorita. Tieto kroky sú koordinované aj s PSK, ako aj s okolitými obcami a menšími mestami. Keďže cesta R4 nie je len problémom Prešova, ale aj miest a obcí, ktorými by táto rýchlostná cesta, mala trasovať dopravu."

V Prešove je už dlhšie vyhlásený mimoriadny stav, keďže záchranné zložky majú kvôli komplikovanej dopravnej situácii sťaženú prácu.

"Nedostavaná križovatka práve pri ZVL nám spôsobuje upchávanie komunikácii, čo vedie k zvyšovaniu dojazdu času integrovaného záchranného systému, čo vedie priamo k ohrozeniu života a zdravia človeka," dodáva radnica.
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1019
videní
03:19
Váš tip
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1272
videní
01:43
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1923
videní
02:18
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1936
videní
02:19


Facebook loginGoogle login