370 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Spustili Maratón boja proti obchodovaniu s ľuďmi

TELEVÍZIA KOŠICE, 18.10.2016 19:25 | Spravodajstvo
18. október patrí Európskemu dňu boja proti obchodovaniu s ľuďmi a pri tejto príležitosti sa v Košiciach konal Maratón boja proti takejto trestnej činnosti. Preventívna aktivita odštartovala zážitkovou konferenciou formou krátkych scénok znázorňujúcich najčastejšie typy vykorisťovania na Slovensku, a to sexuálne, nútenú prácu, žobranie a nútený sobáš. Ako nás informoval riaditeľ odboru prevencie kriminality kancelárie ministra vnútra Slovenskej republiky Jozef Halcin: "Budeme informovať dokopy 400 mladých ľudí zo stredných škôl v šiestich kolách, kde interaktívnou podobou - živými sochami, pesničkou, ktorú sme pripravili pre túto tému, ale aj premietaním filmu, budeme informovať týchto ľudí. S týmto maratónom chceme chodiť po celom Slovensku a informovať dostatočný počet mladých ľudí, aby si uvedomili, že toto nie je len fikcia či rozprávka a nedeje sa to v iných krajinách, deje sa to aj u nás."

Podľa Ministerstva vnútra SR sa minulý rok stalo obeťou obchodu s ľuďmi 54 osôb. Veľké percento z nich pochádzalo práve z východného Slovenska. Pavel Hapák z občianskeho združenia Brániť sa oplatí dodal, že: "Najohrozenejší sú ľudia z východného Slovenska a aj preto tieto aktivity smerujú sem a na druhej strane sa to týka aj všetkých ľudí starších ako 16 rokov, pretože to sú ľudia, ktorí aj idú do zahraničia, nemajú s týmto životné skúsenosti a je podstatné aby vedeli, čo ich môže čakať, keby padli do takéhoto problému."

Ďalšou veľmi ohrozenou skupinou sú aj deti z detských domovov a krízových centier, ktoré po dovŕšení dospelosti odchádzajú do života často neskúsené a zraniteľné a ľahko sa nechajú zlákať vidinou ľahko zarobených peňazí.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
383
videní
02:24
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
886
videní
04:38
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
671
videní
01:59
Váš tip
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
173
videní


Facebook loginGoogle login