502 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:
Náš tip

Modelky sa oblečú do šiat z trávy

TELEVÍZIA KOŠICE, 21.10.2016 12:49 | Spravodajstvo
V Košiciach sa začala netradičná výstava s názvom Živé šaty. Ako už jej samotné meno hovorí, jedná sa o kusy látky, na ktorých budú v nasledujúcich dňoch rásť zasiate rastliny, potom sa následne zazipsujú a vytvoria hotové modely. Ich finálna prehliadka bude 7. novembra, dovtedy si celý proces budú môcť ľudia pozrieť na Hlavnej ulici. O použitých rastlinách nás informovala autorka a výtvarníčka Dorota Sadovská: "Hlavne tráva, lebo tráva je také niečo ako voda, bez zápachu, to ostatné je do rizika. Mám odskúšaný aj petržlen, ktorý trochu dlhšie rastie, ale je dobrý. Potom som tam dala aj lucernu a ďatelinu."

Okrem šiat vznikne takýmto spôsobom aj niekoľko tašiek či golierov. Podľa slov kurátora výstavy Mira Procházku "ide na jednej strane o návrat k prírode v pretechnizovanom svete, pripomenutie si podstaty, z ktorej sme vzišli, či jednoduchosti a funkčnosti, ktoré nám postačovali. Na strane druhej ide o prehnané prahnutie po zdravom živote a výžive so všetkými dôsledkami". Autorka dodáva aj ďalší dôvod: "Poukázať na určitú pominuteľnosť toho, že niečo prichádza a potom po nejakom krásnom období sa zase zničí a rozsype."

Motto výstavy znie: "Čo ťa nezožerie, to ťa oblečie" a teda, že príroda je naozaj silný a všestranný pomocník. Podujatie je súčasťou projektu "Plató II: Creative Clash", ktorý je zameraný na vzťah módy a umenia.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Aktuálne reportáže

Nové
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
144
videní
Nové
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
152
videní
03:28
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
943
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
3577
videní


Facebook loginGoogle login