1079 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

UNLP spúšťa unikátnu metódu diagnostiky

TELEVÍZIA KOŠICE, 28.10.2016 09:06 | Spravodajstvo
UNLP v Košiciach získala prostredníctvom zbierky Deň narcisov, ktorú organizuje každoročne Liga proti rakovine, 5 tisíc EUR. Tie použije na diagnostiku nádorových ochorení pľúc. Financie putovali na oddelenie patológie a na nákup konkrétnych prostriedkov pre tento projekt.

Ako pre TV KOŠICE povedala doktorka doktorka Lucia Frohlichová,  na oddelení neliečia imunoterapeutikami. "Týmito onkologickými liekmi na báze imunoterapie liečia onkológovia. Našou úlohou na oddelení patológie je zistiť, či dané nádorové bunky nesú určité znaky. V tomto prípade PDL -1 a na základe pozitivity, to znamená prítomnosti alebo neprítomnosti týchto znakov na nádorovej bunke, môže tento pacient dostať adekvátnu liečbu."

PD-L1 inhibítory sú schopné väzbou na nádorovú bunku obnoviť schopnosť imunity bojovať proti nádorovej bunke. Podľa slov doktorky Lucie  Frohlichovej, "práve získavajú prvé diagnostické výstupy, prvé vyšetrenia týchto PDL – 1 a PD – 1 inhibítorov".

UNLP je len druhým pracoviskom v rámci SR, kde sa touto metódou začalo vyšetrovať. Do ostrej prevádzky sa táto metóda diagnostiky spúšťa v novembri, pomôže približne stovke pacientov.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Aktuálne reportáže

Nové
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
868
videní
04:12
Nové
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
90
videní
01:56
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
750
videní
03:39
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
639
videní
01:02


Facebook loginGoogle login