K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Dnes sa začal 3. ročník Košice Fashion Week

TELEVÍZIA KOŠICE, 09.11.2016 14:20 | Kultúra
Tretí ročník Košice Fashion Week (KFW) s podtitulom Móda spája svet sa začal dnes v Košiciach. Na módnych prehliadkach sa predstavia úspešní tvorcovia zo Slovenska i okolitých krajín.

Novinkou tohtoročného KFW je podľa jeho riaditeľky Karolíny Bosákovej uvedenie celovečerného dokumentárneho filmu Lagerfeld Dôverné, ktorý je portrétom Karla Lagerfelda, ikony svetového módneho priemyslu. V programe sa predstavia kolekcie návrhárok Jitky Klett, Zuzany Hakovej, Idy Sandor, Jaroslavy Wurll Kocanovej či Jany Polak.

"Veľa podpory dávame mladým módnym návrhárom zo Slovenska, napríklad v rámci KFW sa predstavia vysokoškolskí študenti z Bratislavy, máme tu zástupcov z Poľska, Českej republiky, takže bude to i o mladých módnych talentoch," uviedla pre TASR Bosáková. So svojou tvorbou sa predstavia i košické školy SOŠ Gemerská a Škola úžitkového výtvarníctva. Súčasťou sprievodného programu bude dočasný predajný stánok s  dizajnovými kúskami.

KFW si podľa primátora Košíc Richarda Rašiho našiel za tri roky veľkú divácku podporu. "Je úplne možno aj stredoeurópsky unikát v tom, že môžete vidieť nielen špičkových návrhárov, ale aj to, čo vytvoria Košičania, naše deti, stredná generácia a mnohokrát aj seniori a dostanú svoje modely na móla." dodal Raši.

Podujatia KFW sa uskutočnia v Kasárňach/Kulturparku K13 od 9. do 13. novembra.

Text: TASR
Foto: Košice Fashion Week

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1806
videní
03:45
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
12965
videní
05:02
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1453
videní
04:20
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
303
videní
00:22


Facebook loginGoogle login