Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:
Váš tip

Memoriál Lukáša "Bula" Kopčana

Tomas Hronsky, 09.11.2016 21:58 | Šport
Uplynulú sobotu (5.11.) sa tím Cassovia Steelers zúčastnil spomienkového turnaja v americkom futbale vo Zvolene. Miestny klub Patriots si týmto každoročne pripomína svojho zosnulého kamaráta a spoluhráča.

Turnaja sa zúčastnili domáci Zvolen Patriots, Nitra Knights a Cassovia Steelers. Strety medzi klubmi sa hrali v podobe sedmičkovej verzie futbalu (len 7 hráčov na ihrisku z každého tímu) s dvoma polčasmi po 25 minút. Hralo sa systémom „každý s každým“ a o celkovom víťazovi rozhodla bodovacia tabuľka.
Prvý zápas Košičania odohrali proti rytierom z Nitry, ktorí po prvom polčase vyhrávali 0:4 hlavne zásluhou chýb v rozohrávke útočiacich oceľových chlapcov. V druhom polčase však útok nepripustil žiadne zaváhanie a trio hráčov Senčák, Jarušinský a Drábik prelomili obranu brániacich sa rytierov. Obrana oplatila útočné snahy a obránila náskok, ktorý vybojovali. Na konci zápasu bolo skóre v prospech Košíc 20:10.

Druhý zápas Cassovie Steelers proti domácim patriotom by sa dal nazvať aj finále celého turnaja, keďže Zvolenčania predtým tiež zdolali Nitranov vysoko 39:19. Víťaz tohto zápasu sa mal stať aj víťazom celého memoriálu. Hneď po prvých dvoch útokoch skórovali obe strany. Obrany oboch tímov dominovali na ihrisku a vďaka tomu sa skóre 6:6 udržalo skoro až do konca zápasu. Záverečnú drámu lepšie zvládli Zvolenčania hlavne zásluhou runningbacka Gondu. Hneď nato potrestala obrana Patriots chybnú rozohrávku Košíc, čím spečatili skóre na konečných 15:6.

Putovná trofej memoriálu tento rok ostala doma vo Zvolene. Výbornými výkonmi a tvrdou hrou si náležite uctili pamiatku svojho zosnulého kamaráta.
Steelers sa umiestnili na druhom mieste s jednou výhrou pred Nitrou bez výhry.