466 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Mobilný signál v historickom centre má svoje obmedzenia

TELEVÍZIA KOŠICE, 11.11.2016 09:10 | Spravodajstvo
Základnej umeleckej škole Márie Hemerkovej na Hlavnej ulici v Košiciach pribudla v jej podkroví nová anténa, ktorá vysiela signál pre mobilné telefóny.

Ako sa tento signál šíri nám priblížil technický riaditeľ spoločnosti SWAN, ktorá ho tam umiestnila, Patrik Kollaroci: "Remove Radio Unite to sú rádiové vysielače, ktoré dokážu vysielať GSM a LTE signál v našom prípade a cez koaxiálny kábel ten signál rádiový pošlú do antény a anténa ten signál vyžiari do priestoru a zároveň príjme z mobilu odpoveď."

Rádiová jednotka je následne prepojená optickým káblom na inteligentnú časť, ktorá kóduje a dekóduje GSM a LTE signál. Na miesto výberu inštalácie základňových staníc má vplyv viacero faktorov. "My musíme brať do úvahy, že kde už máme základňové stanice a kde môže byť nejaká diera v signále, ktorú potrebujeme vykryť a zároveň hľadá sa vhodná budova, na ktorú sa to umiestni. Väčšinou v danom priestore na danom námestí sa vytypujú tri budovy a v tých budovách sa urobí prieskum či vyhovuje priestor na povale".

Signál, ktorý plne pokrýva metropolu východu sa šíri do vzdialenosti 600 metrov z jednej základňovej stanice.
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
2381
videní
02:48
Váš tip
280
videní
Váš tip
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1515
videní
Váš tip
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
514
videní


Facebook loginGoogle login