430 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Začal boj za čistejšie Staré mesto

TELEVÍZIA KOŠICE, 12.11.2016 11:48 | Spravodajstvo
Čistota na košických uliciach bola tento týždeň ústrednou témou na stretnutí zástupcov MČ Košice-Staré mesto a pracovníkmi mesta. Správa mestskej zelene spoločne s košickým magistrátom a samotnou mestskou časťou sa dohodli na pravidelných prehliadkach v tejto lokalite. Konať by sa mali pravidelne - raz mesačne, pričom prvá takáto prehliadka sa uskutoční už najbližšie dni.

"Dohodli sme sa, že sa stretneme na budúci týždeň. Tie lokality sú kritické všetky, začneme od centra, ale budeme chodiť aj na tie okrajové," informoval nás starosta Ľubomír Grega.

Medzi problémové miesta patrí aj Svätoplukova a priľahlé ulice, kde majú Staromešťania problémy s prostitútkami, ktoré po sebe zanechávajú pravidelne neporiadok. Práve na Svätoplukovej mali v piatok aktivační pracovníci brigádu. Nielen od opadaného lístia vyčistili aj Lomenú ulicu. V rámci obhliadok sa chce mestská časť sústrediť aj na havarijný stav ciest a chodníkov.

"Sú rozbité, rozkopané. Napríklad konkrétne na Bielej ulici je dlažba v ceste, je to už asi vyše mesiaca a je to dosť problematické. Ďalej sú to problémy so zeleňou, tam kde nie je pokosené, kde sú nejaké konáre, ktoré zasahujú do chodníkov."

Mestská časť preto teraz plánuje problémové úseky mapovať. Opravovať ich však nebude okamžite: "Orezy nie je možno robiť stále, keďže je to aj podmienené istým ročným obdobím. Čo sa týka opravy chodníkov, my na to nemáme veľa financií, mohli by sme to ale zapracovať do budúcoročného rozpočtu, ako rezervu na havarijné stavy, ktoré pri tých obchôdzkach nájdeme," dodá Grega. O rozpočte na rok 2017 by staromestskí poslanci mali rokovať na decembrovom zastupiteľstve.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

Váš tip
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
402
videní
Váš tip
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
468
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
332
videní
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
269
videní


Facebook loginGoogle login