Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Hokejové derby korisťou Popradu

TELEVÍZIA KOŠICE, 13.11.2016 20:09 | Šport
Hokejisti HC Košice podľahli v zápase devätnásteho kola Tipsport ligy na domácom ľade Popradu 1:2. Domácich poslal do vedenia Radim Hruška, no viac gólov Oceliari nestrelili a v tretej tretine výsledok dokonale otočili Adam Lapšanský a Peter Lichanec.

Pred samotným začiatkom zápasu si prítomní v Steel aréne uctili minútou ticha zosnulého útočníka Mareka Svatoša.

HC Košice - HK Poprad 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)

Gól: 13. Hruška (Varga) - 51. Lapšanský, 58. Lichanec

HC Košice: Kopřiva - Dudáš, Deyl, Šedivý, Šmach, Vašíček, Matejka, Pavúk - Miklík, Suja, Bartánus - Bicek, Klíma, Bartoš - Hričina, Boltun, Milý - Šoltés, Hruška, Varga
HK Poprad: Šurek - Fabian, Krempaský, Brejčák, Bagin, Kurali, Suchý - Abramov, Mlynarovič, Kroták - Henderson, Lapšanský, Müller - Bondra, Troliga, Rapáč - Štrauch, Lichanec, Semorád

Rostislav Čada, tréner HC Košice: "Dnes môžeme byť spokojní iba s prvou tretinou, v ktorej sme skórovali. Inak sme však mali slabý dôraz v útočnej fáze. Mali sme síce vysoký počet striel, ale boli to nevýrazné strely. To bol hlavný dôvod, pre ktorý sme dnes nevyhrali."

Marcel Ozimák, tréner HK Poprad: "Do Košíc sme prišli so zámerom eliminovať snahu a útočné poňatie hry domácich. Prvú tretinu sme chceli odohrať bez inkasovaného gólu, ale to sa nám nepodarilo. Počas celého zápasu sme dodržiavali dohodnutý systém. Hrali sme oduševnene a so srdcom. Košičania mali optickú prevahu, boli viac v našom pásme, ale nepúšťali sme ich do exponovaných priestorov, z ktorých padá najviac gólov. To bol recept. Nechceli sme s nimi hrať otvorenú hru aj preto, že sme dnes mali veľa chýbajúcich hráčov. Štyria hráči zostali doma v Poprade, niekoľko ďalších nastúpilo so sebazaprením. Dnes sme ukázali srdce a možno aj preto sa na nás v tretej tretine usmialo šťastie."