559 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Pri Steel Aréne plánujú oddychovo-športovú zónu

TELEVÍZIA KOŠICE, 14.11.2016 08:32 | Spravodajstvo
Medzi ulicami Žižkova a Jánošíkova by mohla vzniknúť oddychovo-športová zóna. Ide o časť, ktorá sa nachádza v lokalite plateného parkovacieho systému.  Prednostka miestneho úradu mestskej časti Košice - Juh, Henrieta Pagáčová nás informovala: "Je to lokalita, ktorá v minulosti bola problémová, v rámci projektu výstavby parkovacieho systému, bola zahrnutá práve do zóny, kde mali byť vybudované parkovacie miesta. My sme sa k tomu postavili tak, že je to nevhodné."

Mestská časť v tomto smere apelovala na spoločnosť EEI ešte pred letom. Argumentovala dvoma dôvodmi: "V tejto lokalite sa nachádza parkovací dom, čiže je tam dosť miesta na parkovanie, jednak je to veľmi blízko obytných domov a s orientáciou práve detských izieb a spální. Dohodli sme sa so spoločnosťou EEI, že bude tento projekt upravený, táto zóna bude vyňatá a zostane slúžiť ako oddychovo-relaxačná."

V týchto dňoch obyvatelia ulíc Jánošíková, Žižkova môžu mestskej časti vyjadriť, či sú za zachovanie aktuálneho stavu, alebo by priestor chceli zmeniť. "Spoločnosť EEI má povinnosť zrealizovať náhradnú výsadbu v tých zónach, kde došlo k vybudovaniu parkovacích miest. Máme za to, že táto lokalita je vhodná na výsadbu verejnej zelene, pretože je to územie veľmi veterné, možno by to stlmilo vietor", dodala Pagáčová.  

Obyvatelia dvoch dotknutých ulíc sa môžu do konca roka rozhodnúť pre náhradnú výsadbu, prípadne pre vznik detského dopravného ihriska, alebo ihriska iného typu. Svoje názory môžu doručiť priamo mestskej časti. V prípade, že by sa malo jednať iba o výsadbu stromov – zaplatiť by to mala spoločnosť EEI, v prípade náročnejšieho projektu, pôjdu peniaze aj z rozpočtu mestskej časti. To do akej sumy by firma EEI vedela projekt financovať je zatiaľ predmetom rokovaní. Realitou by sa to mohlo stať na jar 2017.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

Váš tip
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1261
videní
04:39
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
938
videní
02:30
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
432
videní
02:19
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
538
videní


Facebook loginGoogle login