338 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Minister Drucker: "Otvoríme diskusiu aj o kusovom predaji liekov"

TELEVÍZIA KOŠICE, 19.11.2016 18:24 | Spravodajstvo
Na Univerzite veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach sa dnes konal 29. snem Slovenskej lekárnickej komory. Rozoberali sa témy ako bilancia aktivít SLeK v minulom roku a nastolenie vízií do budúcnosti. Pokračuje prezident komory Ondrej Sukeľ: "Takouto kľúčovou témou je hlasovanie o tom či SLeK bude účastná organizácii, ktorá bude zabezpečovať SR existenciu systému pre overovanie pravosti liekov."

V rámci snemu sa prezident Slovenskej lekárnickej komory stretol s ministrom zdravotníctva Tomášom Druckerom. Spoločne rokovali o návrhu novely zákona, ktorá by vyriešila problém nedostatku niektorých liekov na Slovensku. Pokračuje Tomáš Drucker: "To, čo chcem urobiť je prenesenie zodpovednosti na farmaceutické spoločnosti, aby boli zodpovedné za dostatočné množstvá inovatívnych alebo konkrétnych liekov, ktoré su kategorizované pre našich pacientov."

Nový zákon si bude brať príklad zo zahraničia v rámci realizácie lekárnickej činnosti. "Sú to otázky o odbornej spôsobilosti a dozoru či lekáreň môže prevádzkovať niekto iný ako je farmaceut. Máme problémy a nie len z hľadiska banálneho exportu, ale aj dodržiavania odborných zástupcov v lekárniach. Chceme otvoriť aj diskusiu výdaja liekov, ktoré môžu ísť na kusový predaj," dodal Drucker.

Novela sa bude týkať aj kompetencií lekárnikov. Tí by mohli očkovať alebo podávať vakcínu priamo v lekárni. Minister zdravotníctva však takéto uplatnenie zákona nevidí reálne.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
261
videní
02:28
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1827
videní
02:28
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
5260
videní
03:13


Facebook loginGoogle login