1463 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Nové zóny pre EEI na Severe sú neisté

TELEVÍZIA KOŠICE, 22.11.2016 08:35 | Spravodajstvo
Komisia rozvoja Mestskej časti Košice Sever včera večer po hodinách rokovania o možnosti zavedenia spoplatneného parkovania v tejto lokalite jednohlasne zamietla navrhovanú parkovaciu koncepciu. Jej členovia sa zaoberali návrhom riešenia statického parkovania, ktoré má mať na starosti spoločnosť EEI, ktorá už v Košiciach spravuje 10 rezidentských zón. Tá má podľa plánovaných zmien na Severe vybudovať 328 parkovacích miest za 470 tisíc Eur. Ako nás informoval poslanec mestskej časti, Jaroslav Polaček: "Úlohou rokovania je, aby členovia komisie prijali také uznesenie, s ktorým pôjdu v stredu do najbližšieho miestneho zastupiteľstva a tam sa tým budú zaoberať miestni poslanci a následne ho prijmú, alebo zvolia nejaké iné."

Mestská časť vyzvala mesto Košice a spoločnosť EEI na vypracovanie parkovacej koncepcie ešte minulý rok. Momentálne sa na Severe platí len v okolí parkoviska pri OC Merkur. Viac ako trojhodinové rokovanie si prišli vypočuť aj viacerí obyvatelia tejto mestskej časti, ktorí s navrhovanou koncepciou taktiež nesúhlasia. Zúčastnil sa ho aj výkonný riaditeľ EEI Ján Tomanovič. Ten síce na otázky obyvateľov počas diskusie odpovedal, k tým našim sa ale odmietol vyjadriť. S prístupom EEI neboli spokojní ani viacerí prítomní poslanci a obyvatelia zón, ktoré už spoplatnené sú.

Stále však platí, že komisia má ale iba poradnú funkciu a mohla teda poslancom miestneho zastupiteľstva iba odporučiť, aby túto koncepciu rovnako neschválili. Tí budú o osude pakovania v MČ rozhodovať už zajtra. O konečnom verdikte rozhodnú až mestskí poslanci na decembrovom zastupiteľstve. Faktom ale aj podľa prítomných poslancov ostáva, že situácia ohľadom parkovania je v mestskej časti Sever zlá a bude ju potrebné nejakým spôsobom vyriešiť.
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
644
videní
02:04
Bez komentára
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
2960
videní
08:01
Vieme prví
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
3946
videní
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
525
videní


Facebook loginGoogle login