2896 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

MČ Sever EEI na parkoviská nechce

TELEVÍZIA KOŠICE, 23.11.2016 19:20 | Spravodajstvo
Na miestnom zastupiteľstve MČ Sever bolo v stredu poriadne rušno. Poslanci totiž rozprávali o spoplatnení parkovania v tejto lokalite, ktoré má spravovať spoločnosť EEI. Takmer dvojhodinové rokovanie prinieslo jednohlasný výsledok.

"Poslanci miestneho zastupiteľstva mestskej časti Košice-Sever neodsúhlasili pričlenenie rezidentskej zóny Sever k VZN mesta Košice číslo 157. To znamená, že neodporučili, aby mestské zastupiteľstvo rozšírilo platené parkovanie do mestskej časti Sever," informoval nás miestny poslanec Jozef Filipko.

Priebeh zastupiteľstva si prišli pozrieť desiatky ľudí, ktorí neskrývali svoje pobúrenie.

Spoločnosť EEI ponúkla, že v MČ Sever vybuduje 328 parkovacích miest za 470.000 eur, viacerí poslanci a obyvatelia ale takéto riešenie označili za predražené a ťažko realizovateľné. Takmer všetci sa ale zhodnú na tom, že parkovaciu situáciu bude v tejto časti Košíc potrebné riešiť.

"V ostatných dňoch sme získali mnohé námety od občanov, aj tie, ktoré treba riešiť. Je to úlohou mestskej časti, aby vymyslela riešenie, ale to nie je možné povedať dnes ako to bude. Budeme pracovať s materiálmi, ktoré máme, budeme rokovať a pripravovať nejaké riešenia," dodal Filipko.

Touto problematikou sa ešte v pondelok zaoberala aj miestna komisia, ktorá po takmer 4 hodinách odporučila, ako poradný orgán zastupiteľstvu, spoločnosť EEI na Sever nepustiť. Záverečné slovo by mali mať v prípade opačného výsledku stredajšieho rokovania mestskí poslanci v decembri.
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
7134
videní
02:08
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
5728
videní
01:57
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1101
videní
01:10
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1708
videní
01:54


Facebook loginGoogle login