149 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Košické súdy opäť evakuovali

Martin Hudák, 30.11.2016 10:00 | Spravodajstvo
AKTUALIZOVANÉ ( TV KOŠICE ) 10.00

Pre nahlásenie bomby evakuovali dnes ráno pred 8.00 h budovu súdov v Košiciach. Objekt prehľadáva polícia, prítomní sú hasiči a záchranári.

"Záchranné zložky sú na mieste a vykonávajú opatrenia," potvrdila TASR košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová.

Na Okresnom súde Košice II sa malo dnes o 9.00 h opätovne začať pojednávanie vo vlečúcej sa kauze šikanovania rómskych chlapcov na košickej policajnej stanici ešte z roku 2009. Krajský súd tento rok zrušil rozsudok súdu prvého stupňa, ktorý vlani vo februári oslobodil desať obžalovaných zo zneužívania právomocí verejného činiteľa. Odvolací senát vec pre zistené chyby vrátil okresnému súdu, aby ju v potrebnom rozsahu znovu prerokoval a rozhodol.

K šikanovaniu šiestich rómskych chlapcov zo sídliska Lunik IX vo veku desať až 16 rokov, ktorí boli podozriví z lúpežného prepadnutia dôchodkyne, malo dôjsť 21. marca 2009 na Obvodnom oddelení Policajného zboru (PZ) Košice - Juh. V kauze boli obžalovaní vtedajší policajti - deväť mužov a jedna žena.

Budovu košických okresných súdov a krajského súdu na Štúrovej ulici museli pre anonymné nahlásenie bomby evakuovať v tomto roku viackrát. Stalo sa tak aj 7. novembra.

Zdroj: TASR
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

Váš tip
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
402
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
332
videní
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
269
videní
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
572
videní


Facebook loginGoogle login