1137 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Turkish Airlines bude z Košíc lietať častejšie

TELEVÍZIA KOŠICE, 02.12.2016 09:40 | Spravodajstvo
Turkish Airlines bude od budúceho roka z Košíc do Istanbulu lietať častejšie. Ľudia sa tak s prestupom v najväčšom tureckom meste budú môcť dostať do celého sveta až 4krát týždenne. Ako nás informoval marketingový manažér košického letiska Juraj Toth: "Dva lety, konkrétne v utorok a v piatok, budú prevádzkované v ranných hodinách, v pondelok a v nedeľu sa bude z Košíc do Istanbulu lietať večer. To prináša obrovské možnosti konektivity. Urobíme všetko preto, aby čím viac cestujúcich z našej spádovej oblasti a to nie len z východného Slovenska, ale aj z Užhorodu, Miškovca, južného Poľska, mali informáciu o tejto ponuke a aby tieto lety využívali."

Nový letový poriadok začne platiť už od 16. januára. Spoločnosť Turkish Airlines chce navyše vo februári 2018 otvoriť v Istanbule ďalšie letisko na severozápade krajiny a odklonené by tam mali byť aj lety z Košíc, ktoré momentálne smerujú na Ataturkovo letisko. Obchodný manažér spoločnosti pre Slovensko Mehmet Seynurt nás informoval, že: "Počas ďalšieho roka by sme chceli z Košíc lietať ešte častejšie, možno dokonca každodenne. Väčšina z týchto letov by mala neskôr smerovať na nové letisko, niektoré ale možno poletia na iné letisko v Istanbule."

Spoločnosť Turkish Airlines sa tento rok už šiestykrát po sebe stala najlepšou európskou aerolinkou. Momentálne lieta do viac ako 290 destinácií v 118 krajinách a to na viac ako 330 lietadlách.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

285
videní
02:33
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
629
videní
02:04
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1232
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
3261
videní
02:44


Facebook loginGoogle login